ВО "Свобода"

ENG

7 серпня 2013
Депутатське звернення щодо будівництва до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на території шевченківського національного заповідника в Каневі
Депутатське звернення щодо будівництва до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на території шевченківського національного заповідника в Каневі

[Щодо підготовки до вшанування.

200-річчя від дня народження.

Т.Г.Шевченка у Каневі]

Канівському міському голові.

Ніколенку В.В.

ЗВЕРНЕННЯ.

Шановний Вікторе Володимировичу!

Останнім часом у засобах масової інформації з'являється чимало повідомлень стосовно підготовки до вшанування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у місті Каневі, і зокрема проведення будівництва на території Шевченківського національного заповідника: Співочого поля, Церкви, Господарчого корпусу теплогенераторної станції, тощо. Нам, мешканцям Канева, шанувальникам творчості Тараса Шевченка, українцям, не байдуже, що буде на Тарасовій горі, під горою, та навколо неї: адже будь-яке наступне будівництво, особливо в меморіальній частині, що не пов'язане безпосередньо зі збереженням пам'яток перетворює могилу Т.Г.Шевченка з місця його вічного спочинку в комплекс технічних споруд для чиїхось розваг чи демонстрації чиєїсь бездарності й наруги над людською пам'яттю й національною гідністю. Хіба не досить з нас болю й сорому від вже проведеної реконструкції музею?

Тому вимагаємо від Вас, шановний Вікторе Володимировичу, як від міського голови міста, на території якого знаходиться усипальниця з прахом Великого Українця, повідомити, які саме будівельні роботи до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка плануються на території Шевченківського національного заповідника та чому ми, жителі міста, відсторонені від участі у вирішенні питань, щодо того, який вигляд буде мати меморіальний комплекс на Тарасові горі у майбутньому. Запрошуємо Вас виконати свій обов'язок господаря міста і разом з нами захистити Могилу Т.Г.Шевченка від чергової наруги.

Письмову відповідь просимо надати у відповідності з частиною 2 статті 13 закону України "Про статус депутата місцевої ради" у десятиденний строк та повідомити про її готовність по телефону (067) 479-94-21.

З повагою, депутати Канівської міської ради Олександр Скорина, Віталій Чміль, Володимир Варавка