ВО "Свобода"

ENG

1 лютого 2015
Звіт депутатів місцевих рад від ВО "Свобода" на Черкащині
Звіт депутатів місцевих рад від ВО "Свобода" на Черкащині

І. Черкаська обласна рада.

Депутати:

1. Лошков Олександр Геннадійович з вересня 2014р. у мажоритарному окрузі (місто Золотоноша). 2. Чупилка Анатолій Михайлович з вересня 2014р. у мажоритарному окрузі (місто Канів). Воює в зоні АТО ‒ 81-ша аеромобільна бригада, 90-й окремий батальйон.

Постійні: Комісія з питань правової політики, законності і правопорядку (Лошков О.Г., з січня поточного року ‒ заступник голови комісії).

Сесійна робота:

100% участь у сесійній роботі Лошкова О.Г.; Чупилка А.М. участі сесійній роботі не брав, оскільки задіяних в АТО.

Робота з виборцями:

Депутатські запити, звернення, заяви ‒ 15:

Лошков О.Г. ‒ 15, в тому числі звернення, за яким обласна рада проголосувала за спрямування 69 тис. грн. на придбання тепловізора Чупилці А.М. та підтримане обласною радою звернення щодо недопустимості руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в Україні до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана, Прем'єр-міністра України А.Яценюка.

Чупилка А.М.. ‒ одне звернення щодо надання матеріальної допомоги сім'ї загиблого в АТО канівця Пастушенка А.С.

Зустрічі:

На особистому прийомі у Лошкова О.Г. вересні-грудні 2014 року побувало двоє громадян. Питання одного з них вирішене. У січні 2015 року прийняв колектив батьків санаторної школи-інтернат. Проблема, з якою звернулись до Лошкова О.Г. мешканці міста, перебуває на розгляді в департаменті освіти Черкаської ОДА.

Письмово до Лошкова О.Г. звернувся колектив місцевого цегельного заводу з приводу невиплати їм заробітної плати. Звернення скероване до відповідних інстанцій ‒ Державної інспекції з праці та обласної профспілкової організації.

В м. Золотоноші функціонує громадська приймальня Лошкова О.Г. за адресою: вул. Садовий Проїзд, 5, на першому поверсі будівлі Золотоніської райради та райдержадміністрації.

2. Черкаська міська рада.

Депутати:

1. Ботнар Юрій Андрійович з червня 2014р. ‒ за списком. 2. Куча Андрій Іванович з червня 2014р. ‒ за списком. 3. Нищик Ярослав Володимирович з червня 2014р. ‒ за списком.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності (Ботнар Ю.А.), Комісія з питань стратегічного розвитку, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, тарифів та регуляторної політики (Куча А.І.), Комісія з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв'язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища (Нищик Я.В.).

Сесійна робота:

Позачергові вибори до Черкаської міської ради 7-го скликання відбулися 25 травня 2014 року. У результаті виборів ВО "Свобода" отримала 7, 54 % голосів містян і сформувала фракцію "Всеукраїнське об'єднання "Свобода"" кількістю у три депутати у міській раді. До фракції увійшли член Політради ВО "Свобода" Юрій Ботнар, голова Черкаської обласної організації ВО "Свобода" Андрій Куча та керівник Черкаської міської організації ВО "Свобода" Ярослав Нищик. Головою фракції було обрано Юрія Ботнара. Після тривалого підрахунку голосів та навіть зміни у процесі підрахунку складу територіальної виборчої комісії, де вирішальними у встановленні результатів виявились голоси представників "Свободи", Черкаська міська рада провела першу сесію новообраного складу 17 червня 2014 року. Друга сесія розпочалась 27 червня і триває донині, маючи вже 13 пленарних засідань. Також було проведено три позачергові сесії. Депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" діють у межах Положення про діяльність депутатів місцевих рад ВО "Свобода", голосують одностайно, не пропустили у повному складі жодного пленарного засідання міськради, окрім однієї позачергової сесії, відвідують засідання постійних депутатських комісій, членами яких вони є. Депутати-свободівці активно дописують у соціальних мережах, ведуть блоги на місцевих інтернет-порталах, дають коментарі та інтерв'ю місцевим і центральним засобам масової інформації, часто виступають джерелами інформації.

За звітний період фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Черкаській міській раді підготувала і спрямувала близько 30 звернень і запитів із суспільно важливих питань, зокрема щодо позбавлення Сергія Тулуба звання Героя України, щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО ‒ мешканцям міста Черкаси, щодо проведення люстрації у органах Черкаської міської ради, щодо спотворення результатів парламентських виборів, щодо пропозицій до міського бюджету 2015 року, щодо зміни складу топонімічної комісії та з пропозиціями щодо перейменування вулиця, що названі ім'ям катів народу тощо. Було підготовлено 5 проектів рішень міської ради, зокрема щодо звернення до Президента і ВРУ стосовно введення воєнного стану та запровадження виборів за пропорційною системою із відкритими списками, щодо звернення до КМУ та ВРУ стосовно запровадження мораторію на відключення електроенергії для населення, щодо заборони використання піротехнічних засобів у місті Черкаси, щодо маркування товарів виробництва РФ у торгівельній мережі міста Черкаси, щодо звернення до ВРУ стосовно визнання воїнів ОУН‒УПА учасниками боротьби за незалежність України та надання оунівцям і комбатантам-черкасцям щомісячної матеріальної допомоги на 2015 рік тощо. Нині фракція зареєструвала і подала на розгляд виконкому Черкаської міськради Комплексну програму підтримки учасників АТО та членів їх сімей-мешканців міста Черкаси на 2015 рік. У разі ухвалення програми на виконкомі, відповідний проект рішення буде винесено на найближче пленарне засідання Черкаської міської ради. Серед запропонованих фракцією проектів рішень 3 було ухвалено.

Ще перед першою сесією депутати-свободівці оголосили про перехід у Національну опозицію у міській раді, зважаючи на неможливість сформувати потужну націоналістичну більшість у міській раді. Принагідно треба відзначити, що більшості у міській раді фактично на цей час немає, проте є ситуативна більшість, що виникає за різних обставин між різними фракціями і окремими депутатами, що кожного разу стає результатом кулуарних домовленостей.

За період роботи Черкаської міської ради 7-го скликання депутати-свободівці займали активно набували досвіду, адже усіх трьох депутатів Черкаської міськради від "Свободи" обрано уперше. Свободівці зосередились на контролі за розподілом бюджетних коштів та просуванні власних проектів рішень, озвучуванні пропозицій з місця, звернення і запити з суспільно важливих питань з трибуни практично кожного пленарного засідання. Нині триває процес формування проекту міського бюджету, відтак і свободівці надали відповідні пропозиції до головного фінансового документу міста, зокрема щодо поліпшення умов життя містян, отримані як настанови виборців під час зустрічей із громадами мікрорайонів та щодо встановлення дитячих, спортивних і тренувальних майданчиків на виконання своєї передвиборної програми та ідей оздоровлення нації. Крім того, свободівці вимагають від колег та чиновників виступати з трибуни державною мовою і досягли певних успіхів ‒ кілька затятих російськомовних депутатів і чиновників міськради почали виступати під час сесій українською. Також депутати-свободівці організували на День створення УПА 14 жовтня 2014 року підняття біля будівлі Черкаської міської ради прапора боротьби ‒ червоно-чорного прапору.

Свободівці зокрема домоглись подання на розгляд міської ради проекту реконструкції каналізаційних колекторів, на виконання робіт по якому планується залучення 12 млн. дол. США кредиту від СБРР. Міська влада натомість намагалась протягти рішення про надання дозволу на отримання кредиту без будь-яких проектної і кошторисної документації. За кілька місяців свободівці виступали проти кредитування в розмірі 10 млн. дол. на потреби з ремонту колекторів КП "Черкасиводоканал". На даний момент колектори перебувають в критичному стані, але в умовах кризи та нестабільного курсу долара, отримувати кредити в прив'язці до цією валюти є неприйнятним. Яскравим прикладом тут виступає КП "Черкаситеплокомуненерго", яке отримало 2008 року кредит на модернізацію основних засобів, а як результат через нестабільну ситуацію має в 2014 році понад 20 млн. заборгованості, яку необхідно гасити за рахунок коштів міського бюджету.

З ініціативи свободівців депутати міської ради заблокували прийняття рішення про виділення понад 8 мільйонів гривень згідно програми про запобігання наслідкам надзвичайних ситуацій, оскільки майже всі фінансові позиції в цій програмі мали значне завищення відносно ринкових показників.

Своїм голосуванням вдалося запобігти виділенню з бюджету 700 тисяч гривень на реконструкції наливного озера в одному з парків міста, зважаючи на надмірну суму запланованих коштів. Голосували депутати також проти рішення про виділення 391 тисячі гривень на будівництво громадської вбиральні з тією ж аргументацією, проте не змогли забезпечити скасування цього рішення.

Не проголосували депутати від ВО "Свобода" за виділення допомоги на винаймання житла для "біженців" із Східної України, зважаючи на їхню, дуже часто, асоціальну поведінку та можливу корупційну складову в діях подальших виконавців прийнятого рішення (зокрема у проекті рішення мало місце завищення ціни на житло у порівнянні з ринковою).

В листопаді 2014 року свободівці виступили різко проти намагань "інвестора з Бахрейну" отримати гарантії про виділення земельної ділянки в межах міста, нібито для будівництва сміттєвого заводу. Дії можливого інвестора містили в собі всі ознаки можливого вчинення фінансових махінацій, з метою отримання штрафних санкцій з міського бюджету Черкас. Також депутати не отримали жодної зрозумілої відповіді на десятки питань, що виникали в процесі роботи з документами та пропозиціями можливого інвестора. Тому свободівці зуміли своїм голосуванням та виступами забезпечити відмову міськради при гарантуванні виділення земельної ділянки для "інвестора" до моменту повного роз'яснення ситуації.

Також депутати від ВО "Свобода" в Черкаській міській раді виступили проти встановлення премій та надбавок для міського голови, секретаря міської ради та заступників міського голови, оскільки дане рішення, в умовах кризи в державі, створює прецеденти різкого майнового розшарування та спричиняє до соціального напруження. Під час відповідного голосування депутати-свободівці не підтримали кандидатуру Олександра Радуцького на посаду секретаря Черкаської міської ради. Попри це із ним, після обрання, склалися позитивні ефективні робочі стосунки.

Також свободівці не підтримали запропонований склад виконкому Черкаської міської ради, оскільки до його складу подано кандидатів, які працювали з Сергієм Тулубом (приміром Юрій Гончаров, фракція УДАР), афганцями, які підтримували ПР, чорнобильцями, через таке ж аргументування, та передбачено квоту для людини Дмитра Фірташа. Депутати-свободівці неодноразово загострювали увагу громадян на недопустимості такого якісного складу виконкому та звертали увагу на неприпустимість членства у виконавчому комітеті представників режиму Януковича, кандидатури яких вносив міський голова Сергій Одарич. Окремо депутати-свободівці відстоювали проект представництва представників громадських організацій проукраїнського спрямування в виконкомі Черкаської міської ради за паритетним принципом.

Депутати-свободівці проголосували за виділення фінансової допомоги для сімей учасників АТО в розмірі 250 тисяч гривень.

У вересні 2014 року депутати-свободівці проголосували за виділення 1, 6 млн гривень на допомогу ЗСУ, підрозділи яких задіяні при виконанні бойових завдань у зоні АТО та активно долучилися до роботи комісії, яка відповідала за використання виділених коштів за призначенням. Щоправда на даний час лише вдалося знайти механізми освоєння цих коштів. Оскільки ця функція не є притаманною органові місцевого самоврядування ‒ справа проходить дуже повільно.

Також депутати від ВО "Свобода" проголосували за виділення земельної ділянки на узбережжі Дніпра для створення паркової зони, оскільки виникла загроза захоплення цієї ділянки фірмою-забудовником для багатоповерхової забудови. В разі цього громада Черкас не отримала б жодного місця відпочинку на узбережжі Дніпра, окрім пляжних зон, частина з яких вже перебуває у приватних руках. Крім того свободівці голосували за виділення коштів для лікування хворих нефрологічного профілю.

В липні депутати-свободівці запропонували підняти ставку земельного податку для підприємців, що здійснюють торгівлю алкогольними та тютюновими виробами до 12% (законодавчо передбачено, що рішення приймається місцевими виборними органами, в розмірі від 3 до 12%). Така ж позиція була прийнята і стосовно підприємців, що займаються реалізацією нафтопродуктів. Тоді депутати Черкаської міської ради проголосували за дану пропозицію, проте через безвідповідальне ставлення керівника Департаменту архітектури та містобудування до питання перепідписання угод, дану ініціативу не було втілено в життя, а тому, реагуючи на звернення підприємців міста, депутати міської ради проголосували за зменшення ставки до мінімально можливих 3%. Свободівці за останнє рішення не голосували.

За зверненням депутата Нищика було ініційовано прокурорську перевірку вечірньої школи, Черкаського ІТТ та виправної колонії № 62, де за всіма ознаками, з використанням службового становища, відбувалося нарахування великої кількості фіктивних викладацьких ставок, що призводило до значних перевитрат міського бюджету. Офіційна перевірка значних порушень не виявила, проте сама практика, створена на викривлення реальної ситуації, була зруйнована, а ситуація в названих закладах почала швидко приводитись у відповідність до законодавства.

3. Канівська міська рада.

Депутати:

1. Гамалій Юрій Андрійович з листопада 2010р. по червень 2013р.; з серпня 2013р. Чміль Віталій Олегович ‒ за списком.

2. Скорина Олександр Іванович з листопада 2010р., березень-червень 2014р. ‒ в. о. голови міської ради, секретар міської ради, з червня 2014р. ‒ секретар міської ради ‒ за списком.

3. Варавка Володимир Анатолійович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань житлового-комунального господарства; транспорту, зв'язку; архітектури та будівництва; економіки та підприємства (Гамалій Ю.А до червня 2013, з серпня 2013р. ‒ Чміль В.О.); Комісія з питань планування, бюджету, фінансів та цін (Скорина О.І.); Комісія з питань освіти, духовності, культури, туризму, молоді, спорту, ЗМІ (Варавка В.А.).

Тимчасові: Комітет з упорядкування назв вулиць, майданів, площ, скверів міста (Гамалій Ю.А., Варавка В.А.); Комісія з упорядкуванню законності розташування гаражів (Гамалій Ю.А.), Комісія з реформування Центральної Районної Лікарні (Скорина О.І.).; Комісія з перевірки зменшення шкідливого екологічного впливу "Укршампіньон" (Гамалій Ю.А.).

Робота з виборцями:

Депутатські запити, звернення, заяви ‒ 141:

Гамалій Ю.А. ‒ 79, Скорина О.І. ‒ 17, Варавка В.А. ‒ 8, Чміль В.О. ‒ 6, спільні - 31.

По результатам запитів, звернень, заяв: полагоджено освітлення у спальні дитячого садка; побудовано місток через річечку Дунаєць; полагоджено дорогу до гуртожитку в районі заводу "Магніт"; виконано ремонт спортзалу (заміна вікон) у школі № 3; захищено мешканців будинку № 41 по вулиці Героїв Дніпра в частині недопущення розташування м'ясного магазину у житловому приміщенні та виселення з підвального приміщення рибних "бізнесменів"-браконьєрів; полагоджено каналізаційний колектор біля будинку № 45 по вулиці Героїв Дніпра; полагоджено козирок 1-го під'їзду будинку № 39 по вулиці Героїв Дніпра; упорядковано оглядовий майданчик у парку Слави; облаштовано дитячий майданчик поблизу гуртожитку в районі заводу "Магніт"; полагоджено дитячий майданчик біля будинку № 43 по вулиці Героїв Дніпра; припинено озвучення оголошень російською мовою на міському автовокзалі; упорядковано після ремонтних робіт водомережі прибудинкову територію по вулиці Героїв Дніпра, 43; повернуто у міську власність незаконно відчужених 6, 5 га землі кооперативу "Дніпрові сади"; приведено до нормального стану територію міського ринку біля магазину "Техніка"; розроблено та прийнято міську програму збереження та функціонування та розвитку української мови на 2013-2017 роки; перейменовано центральну площу міста з "Площа Ленінського Комсомолу" на "Площа Т.Г.Шевченка", упорядковано прибудинкову територію по вулиці Леніна, 59/1.

Зустрічі:

Проведено 7-м піврічних зустрічей-звітів з залученням народних депутатів від ВО "Свобода" Олексія Кайди, Юрія Сиротюка, керівництва Черкаської обласної організації Юрія Ботнара; більше 100 зустрічей біля свободівських наметів на центральній площі міста та на ринку.

Сесійна робота:

Практично 100% участь, за винятком випадків хвороби, у роботі сесій міської ради. Більше 10 заяв щодо бюджетної, мовної політики, становища в державі, зовнішніх викликів (тема "Польща-Волинь", Росія).

4. Корсунь-Шевченківська міська рада.

Депутати:

1. Безуглий Анатолій Федорович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності і правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування, заступник голови комісії.

5. Смілянська міська рада.

Депутати:

1. Салов Володимир Іванович з жовтня 2010р. ‒ за списком. 2. Голубець Станіслав з жовтня 2010р. по 2013 р., з серпня 2014 року Куценко Василь Васильович ‒ за списком.

Робота в постійних комісіях:

Володимир Салов ‒ в комісії з питань земельних відносин та містобудування, екології, раціонального природокористування: постійно брав участь у засіданнях, захищав інтереси малого бізнесу та мешканців міста, виступав за справедливий розподіл громадських земель, ветував рішення про передачу в оренду земельної ділянки під елеватор на станції Шевченко поблизу житлових будинків, чим було б завдано значної шкоди міським автошляхам, мостам та житловим будівлям через постійне курсування містом великовагових автомобілів, виступав ініціатором заборони надання земельної ділянки церкві московського патріархату.

Станіслав Голубець ‒ в комісії з питань ЖКГ та комунальної власності: постійно брав участь у засіданнях комісії, на яких відстоював інтереси місцевої громади. Виступав за заборону діяльності в м. Сміла приватної компанії "Смілаенергоінвест", яка не виконувала своїх інвестиційних зобов'язань.

Василь Куценко ‒ з листопада 2014р. ‒ в комісії з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, роботи базових галузей народного господарства та розвитку підприємництва: постійно брав участь у засіданнях комісії, на яких вирішувались питання фінансування медицини та освіти ‒ півторамісячна недостача в фінансуванні цих галузей в 2014р. була закрита за рахунок субвенцій з державного бюджету. Виступає проти політики уряду, направленої на знищення місцевого самоврядування за рахунок збільшення повноважень місцевих громад шляхом перекладанням на них відповідальності по фінансуванню медицини і освіти з одночасним урізанням коштів ПДФО, які не будуть компенсовані акцизами через недостатній контроль за здійсненням торгівлі алкоголем та тютюном та через знаходження більшості автозаправок за межами території міста, а також 10% податку на прибуток підприємств у зв'язку з майже 2-х річною переплатою цього податку основними платниками.

Робота з виборцями:

Проведено дві виїзні зустрічі-звіти депутатів від ВО "Свобода" з виборцями в серпні 2014р та в січні 2015р. в найбільших мікрорайонах міста ‒ депутати звітували про виконану роботу в міській раді, відповіли на запитання громадян та надали інформацію з питань функціонування приймальні депутатів від ВО "Свобода".

Робота в міській раді:

У зв'язку з блокуванням роботи сесій міськради бувшими депутатами від Партії регіонів з березня по листопад 2014р. сесії часто переносили через відсутність кворуму. В липні 2014р. була створена депутатська група "Соціальна відповідальність", в яку увійшли і представники Смілянської міської організації ВО "Свобода", які постійно присутні на всіх сесіях, на яких вирішуються важливі для міста питання, в тому числі по фінансуванню бюджетної сфери, бюджету розвитку, ЖКГ, наданню допомоги сім'ям загиблих. За звітний період депутатами були подані звернення з приводу скасування пенсійної реформи та з вимогою відставки уряду Азарова, міністра освіти Табачника, несвоєчасного вивезення побутових відходів, відносно освітлення вулиць, щодо виключення зі списку об'єктів приватизації готелю "Сміла", стосовно вирубки зелених насаджень без дозвільних документів, щодо припинення будівництва аптеки "Надія" під багатоповерховим будинком з порушенням чинного законодавства та інші. Також було подано звернення відносно маркування товарів російського виробництва в торгівельній мережі міста, яке одностайно підтримано на сесії. Також було направлено звернення в Смілянський міськрайсуд про порушення трудового законодавства керівництвом заводу СЕМЗ, завдяки чому за рішенням суду працівникам була виплачена 2-х місячна заборгованість по заробітній платі. Також представники ВО "Свобода" були ініціаторами знесення пам'ятника Леніну, ініціюють та підтримують перейменування вулиць, які мають "совєцькі" назви.

6. Уманська міська рада.

Депутати:

1. Чорномаз Богдан Данилович з листопада 2010р. ‒ за списком.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань врегулювання земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища.

Тимчасові: комісія з питань збереження історичної спадщини, голова робочої групи з перейменування вулиць, провулків, площ м. Умані та ліквідації символів совєцько-московської тоталітарної імперії.

Сесійна робота: Практично 100-відсоткова участь, за виключенням кількох днів хвороби, у роботі сесії Уманської міської ради.

Більше 8 заяв щодо відставки міського голови ‒ члена ПР Бодрова Ю.І.; повернення із приватної власності у комунальну власність Умані історичного урочища "Греків ліс"; в прокуратуру м. Умані про спробу підкупу депутата Чорномаза Б.Д.; накладання мораторію на клопотання про нагородження відзнаками Уманської міської ради і державними нагородами; саботування Уманською міською радою подання до Верховної Ради України про призначення дострокових виборів міського голови Умані; вступу Чорномаза Б.Д. в ополчення через військову агресію Росії; підтримки депутатами Уманської міської ради вимог Уманського Майдану; розв'язання Партією регіонів війни проти українського народу 20-22 лютого 2014 р; шахрайства під час приватизації ТОВ "ТК "Уманьхліб".

Забезпечення депутатів міської ради брошурою Б.Д.Чорномаза з переліком (хронологією) злочинів московсько-більшовицької імперії проти України. По 2-3 виступи на кожній сесії міськради.

Робота в міській раді. Б.Чорномаз очолив робочу групу комісії з перейменування вулиць, провулків, площ Умані та ліквідації спадщини російсько-большевицького тоталітарного режиму.

Більше 15 депутатських запитів щодо перевірки антиукраїнської діяльності Уманської організації "Союза Советских офицеров"; виявлення організаторів групи уманських "тітушків" і відправки їх до Києва під час Революції гідності; необхідності перейменування вулиць, провулків, площ Умані іменами патріотів України та ін.

За результатами запитів, звернень, заяв голова м. Умані, член ПР Бодров Ю.І. та його команда подали у відставку; знесено пам'ятник Ульянову (Лєніну); йде підготовка про прийняття депутатами Уманської міськради ухвали про демонтаж пам'ятника Котовському; йде виготовлення охоронних грамот на вікові дерева Умані, які мають історичну цінність;

Робота з виборцями. Понад 20 зустрічей із виборцями у навчальних закладах, бібліотеках та за місцем проживання з пропагандою націоналістичної ідеології з метою виховання повноцінних громадян України. Розповсюдження газети "Свобода" та брошури про злочини московсько-більшовицької імперії по навчальних закладах, бібліотеках, серед працівників культури та освіти. Написання і пропаганда монографії "Український національний менталітет. Остання барикада". Під час Революції Гідності виступав на Уманському Майдані.

Робота зі ЗМІ. Бере участь у видавництві місцевої націоналістичної газети "Вулик"; систематично друкується в місцевій комунальній газеті "Уманська зоря" з висвітленням матеріалів про націоналістичне підпілля Уманщини; висвітлення депутатської роботи на місцевих телеканалах. Започаткував медійний проект "Видатні українці Черкащини, які боролися за волю України".

Благодійна фінансова допомога на агітацію за ВО "Свобода" ‒ 15 тис. грн.

7. Уманська районна рада.

Депутати:

1. Хитрук Володимир Архипович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань забезпечення законності та правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

8. Чапаївська сільська рада Золотоніського району.

Депутати:

1. Жиглатов Олег Геннадійович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

9. Шполянська міська рада.

Депутати:

1. Кишінько Вячеслав Леонтійович з листопада 2010р. ‒ за списком. 2. Олійник Ігор Борисович з листопада 2010р. ‒ за списком. 3. Присяжненко Олександр Олександрович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань забезпечення законності та правопорядку (Кишинько В. Л.), Комісія з питань регулювання комунальною власністю (Олійник І.Б.), Комісія з питань екології, оборони довкілля та регулювання земельних відносин (Присяжненко О.О.).

Депутатські запити, звернення, заяви в тому числі на сесіях : Кишінько Вячеслав ‒ 19. Присяжненко Олександр ‒ 14. Олійник Ігорь Борисович ‒ 5.

Сесійна робота:

За період роботи за останні шість місяців депутати-свободівці Шполянської міської ради підготовили:

проект про затвердження Положення про порядок звільнення учасників бойових дій АТО, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції та учасників АТО, членів їх сімей ‒ мешканців міста Шпола від сплати за житлово-комунальні послуги грудень 2014р. (подання Кишінько Вячеслава), затвердили депутатський фонд з якого кожен депутат виділяє допомогу учасникам бойових дій АТО Шполянського району вже в 2015р.;

проект та положення про юридичну безкоштовну допомогу в Шполянській райдержадміністрації жителям Шполянського району, затвердили на комісії законності та буде розглянуто на сесії в лютому 2015р. (подання Кишінько Вячеслава).

Затвердили рішення про заборону використання піротехнічних виробів на території міста на період закінчення АТО.

За ініціативи та підтримки депутатів свободівців, здійснили проект прикрась новорічну ялинку своїми руками в центрі м. Шпола, взяли участь всі дитячі заклади та школи міста. Наприкінці кожна дитина підписала та розмалювала листівку з побажаннями на Новий рік та Різдвом Христовим військовослужбовцям які здійснюють операцію на сході країни.

Зі зверненням виступили депутати свободівці стосовно статті, яку надрукували в районній газеті "Шполянські вісті" стосовно сепаратистських закликів на захист російської мови та звернулись до редактора газети прозвітувати та дати пояснення 28.01.2015р з подальшим зверненням в СБУ.

За внесеним рішенням на сесії міської ради перейменували центральну площу м. Шполи на площу Героїв Майдану, та розглядали проект про перейменування вул. Леніна на вул. Героїв Небесної Сотні.

Зустрічі:

Депутати-свободівці провели зустріч з працівниками заводу який є підрозділом Митищинського машинобудівного заводу "Метровагонмаш" в Росії з виробництво запасних частин для залізничного рухомого складу та вагонів метрополітену, який, за інформацією в мережі Інтернет, робив деталі подвійного призначення для військових РФ, та зустрілись з колишнім директором заводу який запевняв, що тут відбуваються незаконні оборудки. Наразі цим займається СБУ.

Також зустрічі з виборцями відбуваються в наметі з символікою ВО "Свобода" в центрі м.Шпола та на залізничному вокзалі, де поширюють партійну газету.

10. Шполянська районна рада.

Депутати:

1. Домчук Андрій Павлович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань охорони здоров'я.

Депутатські запити, звернення, заяви в тому числі на сесіях: Домчук Андрій Павлович ‒ 11.

Сесійна робота:

Проект та положення про юридичну безкоштовну допомогу в Шполянській райдержадміністрації жителям Шполянського району, затвердили на комісії законності та буде розглянуто на сесії в лютому 2015р. (Домчук Андрій).

За зверненням депутата-свободівця, на сесії районної ради розглянули звернення до обласної ради стосовно внесення змін в бюджет та надання коштів для капітального ремонту очисних споруд в Центральній районній лікарні січень 2015р. (подання ‒ Домчук Андрій Павлович).

11. Маньківська районна рада.

Депутати:

1. Шевченко Артем Сергійович з листопада 2010р. ‒ у мажоритарному окрузі.

Робота в комісіях:

Постійні: Комісія з питань освіти, культури, засобів масової інформації, молодіжної політики та спорту.

Робота з виборцями:

Очолює осередок ВО "Свобода", входить до постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, засобів масової інформації, молодіжної політики та спорту. Брав участь у підготовці питань, пов'язаних із проблемами соціально-культурного розвитку району. Попередньо розглядав цільові програми з питань освіти, культури, фізкультури і спорту, молодіжної політики, районну програму зайнятості населення та заходи щодо соціальної захищеності різних груп населення.

Особисто розробив програму розвитку краєзнавства і туризму в Маньківському районі і подав на розгляд голови комісії та зав. відділом культури. Виходив з пропозицією щодо оголошення об'єктів, що мають історичну, культурну цінність, пам'ятників історії або культури, охороняються законом, збереження та використання культурного надбання. Питання охорони та збереження нашої пам'ятки архітектури "Корчма" розглядали на сесії і його обов'язково буде вирішено.

Разом з колегами по фракції не підтримував жоден бюджет, запропонований попередньою владою, бо це були бюджети виживання та проїдання.

Проводить заходи з патріотичними силами району. Разом з однодумцями організовував проведення культурно-освітніх, соціальних, спортивно-масових заходів: відзначення Дня Незалежності, Дня Соборності, дня народження Тараса Шевченка, Дня козацтва, Дня пам'яті жертв голодомору, смолоскипний марш та ін.

Як депутат активно долучається до благодійних заходів. Брав участь у наданні спонсорської допомоги будинку для людей похилого віку та волонтерській допомозі воїнам АТО.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"