ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Черкаська міськрада "для галочки" готує звернення з приводу розгону блокади ОРДЛО
Черкаська міськрада "для галочки" готує звернення з приводу розгону блокади ОРДЛО

15 березня 2017 року на позачерговій сесії Черкаської міськради, скликаної фракцією ВО "Свобода", було розглянуто поданий націоналістами проєкт звернення до Президента, уряду та парламенту у зв'язку з силовим розгоном активістів та учасників московсько-української війни, які блокували торгівлю з окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

На сесії розглянули запропоновані свободівцями вимоги до Президента України, Прем'єр-міністра України та Голови Верховної Ради України:

1. Негайно звільнити з-під арешту затриманих учасників блокади торгівлі з ОРДЛО та закрити кримінальні провадження, що відкриті відносно блокувальників у зв'язку з блокуванням територій Донбасу.

2. Звільнити з посад міністра МВС А. Авакова, заступника міністра МВС В. Аброськіна, Голову СБУ В. Грицака та першого заступника Голови СБУ ‒ керівника Антитерористичного центру при СБУ В. Малікова.

3. Ухвалити закони "Про тимчасово окуповані території України" та законопроєкт 2066а авторства Юрія Левченка "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України".

4. Заборонити роботу російських банків в Україні.

5. Заблокувати російські платіжні системи в Україні.

6. Визнати на законодавчому рівні війною російську агресію проти України та запровадити воєнний стан на окупованих та прилеглих до них територіях.

Свободівський проєкт звернення підтримали 19 із 30 депутатів, утримались представники Партії Вільних Демократів, БПП та "Черкащани". До слова, серед останніх четверо депутатів із п'яти це працівники ПАТ "Азот", власником якого є українофоб Фірташ. У результаті обговорень депутати підтримали проєкт звернення, яке було скомбіновано з різних пропозицій та проєктів.

"Ухвалене рішення дало змогу депутатам нібито підтримати блокаду окупованих територій, але при цьому без конкретики, без нормальної резолютивної частини, без прізвищ винуватців події, що сталася. Було озвучено "вимоги" "розібратися", "покарати", "створити комісію", "перевірити факти". Хоча зрозуміло й так, що Нацгвардія без розпоряджень керівництва, а саме Авакова та його заступників і колег по силовому блоку країни, самовільно не розгонитиме блокадників, тому прізвище відповідального всім відоме без всяких "комісій". Факти торгівлі з окупованими територіями, загрози від російських банків теж усім очевидна, варто лише заборонити цей бізнес на крові та контролювати виконання", − зазначив керівник фракції "Свободи" Ярослав Нищик.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"