ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Черкащани побачили, хто в облраді виступає за бізнес на крові, а хто ‒ за перемогу у війні
Черкащани побачили, хто в облраді виступає за бізнес на крові, а хто ‒ за перемогу у війні

15 березня 2017 року через силовий розгін блокади торгівлі на крові було скликано позачергове засідання сесії Черкаської обласної ради, ініційоване фракцією ВО "Свобода". Проте на засіданні не було кворуму через відсутність депутатів від провладних партій.

Скликання позачергової сесії, яке ініціювала фракція ВО "Свобода", підтримали інші фракції. Проте провести засідання не вдалося через те, що фракції "БПП", "Відродження", "Партії ветеранів Афганістану", "Радикальної партії" у повному складі не з'явилися на засідання.

Єдине питання порядку денного стосувалося засудження силового розгону блокади торгівлі з окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Унаслідок злочинних дій силовиків проти учасників російсько-української війни та активістів, які блокували торгівлю з окупованими територіями поблизу залізничної станції Кривий Торець, було зареєстровано проект рішення про звернення до Президента України, Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з низкою вимог:

1. Негайно звільнити з-під арешту затриманих учасників блокади торгівлі з ОРДЛО та закрити кримінальні провадження, що відкриті стосовно блокувальників у зв'язку з блокуванням територій Донбасу.

2. Звільнити з посад міністра МВС Арсена Авакова, заступника міністра МВС В'ячеслава Аброськіна, Голову СБУ Василя Грицака та першого заступника Голови СБ України ‒ керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України Віталія Малікова.

3. Ухвалити закони "Про тимчасово окуповані території України" та "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України".

4. Заборонити роботу російських банків в Україні.

5. Заблокувати російські платіжні системи в Україні.

6. Визнати на законодавчому рівні війною російську агресію проти України та запровадити воєнний стан на окупованих та прилеглих до них територіях.

"Фракція "Радикальної партії Олега Ляшка" у повному складі проігнорувавши гостре суспільне питання, насправді дуже чітко підкреслила свою відповідь на нього. Такої ж антинародної позиції дотрималися фракції "Відродження" та "Партії ветеранів Афганістану". Очевидною є позиція й "БПП" ‒ оновленої Партії регіонів, яка традиційно повністю підтримує антиукраїнську позицію центральної влади і також не з'явилася на засідання Черкаської облради. Сьогодні мешканці Черкащини побачили, хто виступає за бізнес на крові, а хто ‒ за перемогу у війні", ‒ наголосив голова фракції ВО "Свобода" в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар.

Зазначимо, що фракція ВО "Свобода", як і завжди, була присутня на засіданні сесії у повному складі.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"