ВО "Свобода"

ENG

17 березня 2017
З ініціятиви свободівців у Кам'янці відсвяткували початок Української революції 1917 ‒ 1921 рр
З ініціятиви свободівців у Кам'янці відсвяткували початок Української революції 1917 ‒ 1921 рр

17 березня 2017 року в Кам'янці на Черкащині відбувся урочистий мітинг у рамках святкування 100-річчя Української революції. Націоналісти обрали саме 17 березня 1917 року, адже в цей день у Києві було утворено консолідуючий національний центр ‒ Українську Центральну Раду. Саме тоді розпочалася Українська національна революція.

На центральній площі міста учасники урочистого зібрання реконструювали події минулого: розгорнули жовто-блакитні стяги, люди тримали розгорнуті транспаранти з написами, котрі домінували 100 літ тому: "Хай живе вільна Україна!", "Самостійна Україна з гетьманом на чолі", "Хай живе свобода, рівність і братерство" та ин. На мітингу у виконанні духового оркестру лунали українські композиції, яким уже понад 100 років.

Виступаючи перед громадою, представник Кам'янської районної організації ВО "Свобода" Олександр Мушта зазначив: "Події й результати Української революції 1917 ‒ 1921 рр. подали чимало уроків, актуальність яких і донині не втрачена. По-перше, український політикум завжди має бути об'єднаним спільною метою ‒ побудовою вільної й заможної України. Будь-які внутрішні коливання й суперечності за першість у владі призводять до втрати державности. По-друге, хочеш миру ‒ готуйся до війни. Розвинена і боєздатна армія ‒ запорука існування держави. По-третє, як західні, так і східні наші сусіди завжди цінують силу. Нікому сильна Україна, звичайно, невигідна, але щоби досягти будь-яких стратегічних цілей, потрібно виявляти стійкість і послідовність. Сподіваюсь, уроки революції вчасно осягнуть наші сучасні можновладці, щоби не повторити трагічного завершення визвольної боротьби українців першої чверті ХХ ст.".

На заході учні міських шкіл декламували вірші Тараса Шевченка, що продовжував бути символом боротьби українців. Олександр Мушта коментує це так: "З початком Української революції 1917 ‒ 1921 рр. надактивно відновлювалося національно-культурне життя. Особливо в цьому контексті слід відмітити роль Тарас Шевченка. Геній української нації невід'ємно асоціювався з відродженням України. Не дивно, що його цитували і згадували ледь не в кожній новоутвореній українській газеті після 1917 року. "Заповіт" Кобзаря тривалий час замінював гімн України".

Кульмінацією заходу стала раптівка: учасники мітингу розгорнули довгі жовту й синю стрічки та під супровід духового оркестру виконали національний славень.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"