ВО "Свобода"

ENG

18 березня 2017
У Корсуні відсвяткували 100-річчя Вільного козацтва
У Корсуні відсвяткували 100-річчя Вільного козацтва

18 березня 2017 року за підтримки Корсунь-Шевченківської районної організації ВО "Свобода" та військово-історичного клубу "Чорні запорожці" в Корсуні-Шевченківському відбулося відзначення річниці відновлення Вільного козацтва на території Черкащини. У рамках заходу Роман Коваль, голова історичного клубу "Холодний Яр", презентував книгу "Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72 бригади".

Урочистості заходу додали запрошені відомі українські музиканти. Зокрема, участь у святкуванні взяли відомий кобзар, народний артист України Тарас Силенко, автор пісні "Меч Арея" Василь Лютий, лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, автор та виконавець власних пісень Валерій Мартишко.

Роман Коваль ознайомив гостей заходу зі своєю новою книгою, наголосивши на її актуальності, та провів паралелі між полком Чорних запорожців та 72-ю бригадою ЗСУ, яку сепаратисти також назвали "чорною".

Члени історичного клубу "Холодний Яр" презентували корсунцям портрети отаманів зі Звенигородщини Семена Гризла та Никодима Смоктія, які були відроджувачами Вільного козацтва в ХХ столітті й боронили Черкащину на території семи районів краю. Гості побачили особисті фото й нагороди отаманів (таких речей немає в жодному музеї).

Для наймолодших глядачів Роман Боровик, керівник ВІК "Чорні Запорожці", провів майстер-клас гри на козацькому тулумбасі та показав зброю, якою на початку ХХ століття чорношличники били москалів.

"Велика дяка і низький уклін гостям нашого міста за їхню святу справу, за те, що знаходять можливість їздити від міста до міста, долаючи сотні кілометрів, витрачають свій особистий час і енергію на справу духовного пробудження України" − зазначила голова Корсунь-Шевченківської районної організації ВО "Свобода" Оксана Степаненко.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"