ВО "Свобода"

ENG

14 квітня 2017
Націоналісти в Умані смолоскипним маршем відзначили річницю Коліївщини
Націоналісти в Умані смолоскипним маршем відзначили річницю Коліївщини

14 квітня 2017 року в Умані відбувся традиційний смолоскипний марш Коліївщини. Цьогоріч започатковану ВО "Свобода" та ВГО "Сокіл" у 2011 році ініціятиву святкування підтримав і "Національний корпус". Участь у марші взяли десятки націоналістів з усіх куточків Черкащини та побратими з инших регіонів України.

Зокрема, до Умані на марш приїхав очільник Чернігівської обласної "Свободи" Руслан Андрійко та політв'язень режиму Януковича, учасник російсько-української війни Сергій Бойко. Останній під час виступу наголосив на важливості відзначення пам'ятних дат української історії та очищенні історичних постатей, зокрема гайдамаків, від брудних нашарувань московської пропаганди.

Смолоскипний хід стартував від пам'ятника Тарасу Шевченку, який вперше оспівав лицарський подвиг гайдамаків. Крокуючи містом, учасники маршу скандували гасла на честь Коліївщини: "Гонта, Залізняк ‒ навіки герої! Вони воювали за нас із тобою!", "Україна без холопів! Україна без панів!", "Пам'ятай чужинець ‒ тут господар українець!".

Не забули націоналісти й про новітніх героїв російсько-української війни та політв'язнів оновленого режиму "диктатури олігархів". Активісти запалили димові шашки на честь тих героїв, які полягли у вогні новітньої війни та тих, хто, поборовши смерть, залишився живим прикладом для нас. Націоналісти також нагадали про захисників Конституції, котрі вже тривалий час перебувають ув'язненими та мають загрозу отримати суворі вироки. Таким чином учасники попрямували до пам'ятника очільникам Коліївщині Івану Гонті та Максиму Залізняку.

Керівник "Молоді Свободи" Юрій Ботнар біля пам'ятника Гонті й Залізняку наголосив на важливості відчуття єдности нового покоління українців із предками та наслідування їх чинів у боротьбі за свою, Богом дану землю: "Нам усім слід пам'ятати, що скіфи панували у степах та не скорились Олександрові Македонському, що Гатило побудував найбільшу в історії людства імперію від океану до океану, що Святослав Хоробрий обклав даниною наймогутнішу державу Східної Європи того часу, що козаки Виговського вщент розбили військо московського царя, що гайдамаки на Правобережжі назавжди вискородили свою історію на боках тогочасних "олігархів", що оточені холодноярці змусили холонути кров у жилах червоних окупантів, що напередодні Голодомору селяни організували понад п'ять тисяч повстань, що найбільша кількість Героїв совєцького союзу у ІІ світовій війні - українці, що Українська Повстанська Армія оборонила Галичину від тотального переселення більшовиками у Сибір, що навіть ув'язнені бандерівці сокирами, кулаками і заточеними викрутками змогли примусити рахуватися із собою всю машину совєцьких таборів, що на Майдані ми змогли голіруч здолати вишколену внутрішню орду та змусити диктатора тікати до московії, що беззбройні добровольці змогли зупинити ретельно підготовану "русскую вєсну", а відрізані від світу українські десантники та спецназівці щедро встелили Донецький аеропорт місцевими найманцями та елітним "Вимпелом". Нам треба пам'ятати це, аби знати - ми єдина нація, що подарує світові руїни Кремля", - наголосив свободівець.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"