ВО "Свобода"

ENG

20 квітня 2017
Олександр Нестерчук виграв суд, що унеможливить редекомунізацію назв вулиць Кам'янки
Олександр Нестерчук виграв суд, що унеможливить редекомунізацію назв вулиць Кам'янки

11 квітня Кам'янський районний суд Черкаської области ухвалив постанову, якою скасував скандальне рішення Кам'янської міської ради щодо перейменування вулиць міста, названих на честь героїв нації. Це питання у суді відстоював кам'янський свободівець Олександр Нестерчук.

Нагадаємо, що 8 грудня 2016 року Кам'янська міськрада ухвалила рішення щодо перейменування низки вулиць і провулків міста, названих на честь видатних українських діячів ‒ Дмитра Донцова, Степана Бандери, Івана Богуна, Січових Стрільців, братів Чучупаків (згідно з розпорядженням голови Черкаської ОДА) та инших. Мотивом рішення було "бажання" жителів названих вулиць (більшість із яких ‒ пенсійного віку) змінити ці назви та сприяння депутатського корпусу на чолі з міським головою Володимиром Тіроном, який охоче йшов на будь-які "пропозиції громадськості". Як наслідок замість патріотичних назв з'явилися нейтральні ‒ Зелена, Педагогічна, Миколаївська, Першотравнева. Лише депутати-свободівці не підтримали цю безглузду ініціятиву.

У зв'язку з безперспективністю діялогу з міською владою націоналісти звернулися до суду. В ході розгляду справи представники відповідача не з'являлися на засідання, змінювали текст уже ухваленого рішення, доводили правильність своїх дій, але суд визнав протиправним рішення про перейменування вулиць і провулків у місті.

Коментуючи судовий вердикт, представник Кам'янської районної "Свободи" Олександр Нестерчук зазначив: "Це лише маленька перемога, за якою стоїть чимало роботи. На жаль, міська влада повністю ігнорує націонал-патріотичну діяльність, перекладаючи відповідальність за абсурдні переперейменування на будь-кого, лише не на себе. Спочатку була винна "Свобода", потім ‒ обласна топонімічна комісія, потім ‒ "окремі випадкові постаті", ніби ні міський голова Володимир Тірон, ні секретар (і голова топонімічної комісії) Андрій Плєшкань не голосували за ці перейменування. Прикро, що тут, на Черкащині, біля осердя Холодного Яру, таке відбувається".

На жаль, епопея з подвійними і потрійними перейменуваннями у Кам'янці не завершується. Побачивши абсолютне сприяння міської влади, з'являються все більше охочих "нейтралізувати" патріотичні назви вулиць. Уже невдовзі у місті будуть ставити питання щодо перейменування ще трьох топонімів: вул. Романа Шухевича, вул. Швеця та пров. Шумила. Але свободівці тримають на контролі ці справи, відповідний переможний досвід у них уже є.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"