ВО "Свобода"

ENG

9 травня 2017
Свободівці в Черкасах ушанували жертв Другої Світової війни проукраїнським заходом
Свободівці в Черкасах ушанували жертв Другої Світової війни проукраїнським заходом

9 травня 2017 року свободівці продовжили вшанування українців, які полягли у вогні Другої Світової війни. Націоналісти організували "музичну криївку" біля Соборної площі, що в середмісті Черкас. Під час заходу лунали повстанські пісні та музичні твори відомих українських музикантів: "Ореста Лютого", гуртів "Кому Вниз", "Друже Музико", "Шабля".

Свободівці роздавали містянам націоналістичну пресу та закликали не перетворювати трагедію своєї нації на святкування сумнівної "перемоги". Націоналісти наголошують, що Україна й її громадяни в період з 1939 до 1945 року були вимушеними заручниками війни між двома тиранами − Сталіном і Гітлером − й перемога одного над іншим ніякої користі українцям не дала. Свободівці зауважують, що помпезні святкування "перемоги" ініціюються Росією, адже Кремлю вигідно возвеличувати свій статус "переможців над фашизмом". Цю саму риторику Росія використовує в сьогоднішній війні проти України, називаючи наші Збройні Сили та добровольців ‒ "укробандєравскімі фашистамі".

На заході не обійшлося й без провокацій: деякі люди намагалися перешкодити проведенню заходу. Сепаратистськи налаштована жінка, учасниця владного мітингу, що відбувався паралельно зі свободівським заходом, напала на депутатку Черкаської обласної ради від ВО "Свобода" Оксану Ковбошу. Павло Собко захистив свободівку, проте жінка одразу ж накинулася й на нього. Попри це акцію було продовжено, й більшість містян звертали свою увагу не на "совкові" маршування "юних ветеранів", а на "музичну криївку" свободівців.

"Друга Світова війна стала однією з найтрагічніших сторінок в історії української нації. Десятки мільйонів українців, змушених воювати в армії ворожої імперії. Десятки мільйонів українців, загиблих впродовж 1939‒1945 років. Проте частина населення, з мовчазної згоди, а подекуди і за підтримки влади, продовжує вшановувати і святкувати перемогу одного окупанта української землі над іншим. Це хибний шлях. І ми сьогодні виступили, щоби черкасці, що не гидують стояти в одній колоні із колишніми енкаведистами, катами і вбивцями, хоч трохи задумалися, по яку сторону барикад вони перебувають. Барикад, збудованих у їхніх головах московською пропагандою, що і досі лунає з багатьох сторін", − прокоментував захід голова Черкаської міської "Свободи" Ярослав Нищик.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"