ВО "Свобода"

ENG

14 травня 2017
Черкаські націоналісти привітали з Днем Матері учасниць національно-визвольної боротьби
Черкаські націоналісти привітали з Днем Матері учасниць національно-визвольної боротьби

14 травня 2017 року з нагоди Дня Матері черкаські свободівці, представниці місцевого осередку ВОУ "Яворина" спільно з "Легіоном Свободи" та обласним Центром національно-патріотичного виховання відвідали жінок-ветеранів ОУН та УПА.

Квітами, солодощами та фруктами привітали активісти стареньких націоналісток. Найбільш цінною для них є увага, тому вони радо зустрічають гостей. Попри поважний вік (усім за 90 років), жінки лишаються з ясним розумом та в гарному гуморі. Вони й досі пам'ятають роки своєї буремної боротьби за Україну та радо діляться спогадами.

"Ці тендітні, але мужні жінки − Віра Борушевська, Іванна Коцовська, Ольга Мурась, Марія Шапіренко та Євгенія Солтис ‒ мають різні життєві історії, але об'єднані ідеєю визволення України, незгасимою любов'ю до Батьківщини та рідного народу й терміном у щонайменше 10 років большевицьких концтаборів за цю любов. Кожна з них примхою долі опинилась і залишилась у місті на Дніпрі, але жодна з націоналісток не зреклася ідей, що не лише пов'язали та стали наріжними у їхньому житті, а й напряму пов'язують їх із нами, нинішнім поколінням українських націоналістів, водночас надихаючи нас на продовження боротьби та реалізації святих ідеї встановлення справедливости", − розповів після зустрічі очільник "Молоді Свободи", депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар.

"Мене вразило, що наші героїчні жінки досі сильні духом. Вони є прикладом для нас не лише як борці за волю України, а й як жінки, що у своєму віці гарно виглядають, мають добрі та світлі обличчя. Тішить, що вони у старості оточені турботою з боку рідних. Вони вірять у те, що ми завершимо їхню справу. І це особливо приємно", − поділилася враженнями очільниця "Яворини" у Черкасах Лариса Воропай.

Зауважимо, що 13 та 14 травня в Черкасах тривала ініційована "Явориною" та обласним Центром НПВ виставка дитячих малюнків. Вихованці шкіл естетичного виховання намалювали картини на тему "Портрет моєї мами". Виставка творчих робіт була розташована в Будинку культури ім. Івана Кулика та Черкаському міському палаці молоді.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"