ВО "Свобода"

ENG

12 червня 2017
Апеляційний суд залишив під вартою ймовірного організатора вбивства Сергієнка
Апеляційний суд залишив під вартою ймовірного організатора вбивства Сергієнка

12 червня 2017 року відбулося засідання апеляційного суду Черкащини, який розглянув скаргу адвоката підозрюваного Вадима Мельника. Захисник вимагав від суду звільнити свого клієнта під домашній арешт. Суд не задовольнив скаргу.

Зауважимо, що це рішення колегія суддів ухвалила на третьому засіданні розгляду скарги. Перші два були перенесені. Свободівці вважають, що ці дії були спрямовані на затягування справи, адже це вигідно підозрюваному. Під час першого розгляду скарги Мельник вимагав використання свого права очної відсутности на засіданні ‒ суд забезпечив його повною мірою. На подальших засіданнях Мельник був на відеозв'язку з СІЗО. Проте вже на засіданні 9 червня до цього здоровий Мельник повідомив, що йому зле, і суд перенесли (cherkasy.svoboda.org.ua).

У ході розгляду скарги прокурори та слідчий надали беззаперечні докази обґрунтованости підозри. Зокрема це розсекречені оперативні дані (телефонні розмови підозрюваного з убивцями та свідчення одного з учасників викрадення Сергієнка) та негласні розшукові дії. Після виступів захисників Мельника та прокурорів і слідчого колегія суддів вирішила відмовити адвокату в задоволенні його скарги та залишила Мельника під вартою.

Нагадаємо, що Вадима Мельника підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених статтями 115, 146 та 225 Кримінального Кодексу України ‒ організації вбивства Василя Сергієнка та підпалі майна фермерів-підприємців у Тальному. Затримано підозрюваного в квітні 2017 року, до цього він два роки перебував у розшуку.

До слова, 30 червня о 9:30 у Будинку правосуддя відбудеться судове засідання у справі виконавців убивства Василя Сергієнка. Фігуранти справи, Воронков, Завражин і Горбенко, уже близько двох років перебувають у СІЗО, проте слідство та суд ніяк не можуть довести цю справу до логічного кінця.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"