ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Депутати Черкаської облради провалили рішення на захист сімейних цінностей
Депутати Черкаської облради провалили рішення на захист сімейних цінностей

8 вересня 2017 року під час засідання сесії Черкаської обласної ради депутати розглянули проєкт рішення на захист традиційних сімейних цінностей, ініційований фракцією ВО "Свобода". Для ухвалення цього документа не вистачило голосів.

Свободівці запропонували звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституту сім'ї в Україні. У зверненні депутати просять:

1. Зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, у якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка і жінки.

2. Виключити словосполучення "сексуальна орієнтація" і "гендерна ідентичність" з Кодексу законів про працю України та инших законів, законопроєктів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне й антинаукове навантаження, та не допустити включення до тексту проєкту Трудового кодексу України, що нині готується до розгляду у другому читанні у Верховній Раді України.

3. Не допустити ухвалення Закону України "Про цивільне партнерство", що передбачено п.6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

4. Виключити з регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету "подолання гендерних стереотипів".

5. Заборонити пропаганду різних видів девіянтної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих маршів рівності, прайдів, гей-парадів, фестивалів квір-культури тощо. Ухвалити Закон України "Про заборону пропаганди гомосексуалізму".

6. Створити Міністерство у справах сім'ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім'ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім'ї та моральности в українському суспільстві.

7. Зупинити процес внесення змін до Конституції України та инших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім'ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

"Сьогодні під прикриттям прагнень до евроінтеграції відбувається наступ на святе ‒ українську сім'ю. Тривають спроби закласти законодавчий фундамент для подальшої пропаганди збочень. Готуються зміни до Конституції, якими буде виключено поняття "чоловік" і "жінка" з визначення шлюбу та сім'ї. Планується впровадження у навчальний та виховний процес тем про ЛГБТ як про норму сексуальної поведінки, проведення так званих гей-парадів, впровадження термінів "гендерна ідентичність" і "сексуальна орієнтація" у національне правове поле тощо. Закликаю звернути увагу на ці загрози інституту сім'ї та висловити позицію від імені всієї области на захист традиційних сімейних цінностей", ‒ звернувся до депутатів голова фракції ВО "Свобода" в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар.

Проте голосів на підтримку цього проєкту рішень не вистачило, що свідчить про прихильність деяких фракцій до нетрадиційних цінностей. Крім того, свободівці висловлюють припущення про некоректну роботу системи для голосування. Адже кілька разів у депутатів не спрацьовували кнопки для голосування. Фракція ВО "Свобода" звернулася до сектору комп'ютерного забезпечення облради з вимогою перевірити роботу системи.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"