ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Заява фракції ВО "Свобода" в Черкаській облраді щодо суміщення посад чиновником-порошенківцем
Заява фракції ВО "Свобода" в Черкаській облраді щодо суміщення посад чиновником-порошенківцем

8 вересня 2017 року під час засідання сесії Черкаської обласної ради Юрій Ботнар оголосив заяву фракції ВО "Свобода" з приводу суміщення посад голови райдержадміністрації та депутата представником президентської партії. "Свобода" в облраді надалі не голосуватиме за питання порядку денного сесій, у яких бере участь Анатолій Яріш.

Подаємо повний текст заяви:

"Відповідно до розпорядження Президента України від 15.05.2017 року №103/2017-рп головою Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області з 18.05.2017 року призначений Анатолій Яріш зі строком випробування три місяці. За результатами виборів до місцевих рад, що відбулися 25 жовтня 2015 року, Анатолія Яріша було обрано депутатом Черкаської обласної ради за списком партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність"". Таким чином, Анатолій Яріш нині одночасно суміщає посаду голови райдержадміністрації та депутата облради.

Відповідно до підпункту 3 частини 3 статті 10 Закону України "про державну службу" державний службовець, який займає посаду категорії "А", зокрема й посаду голови райдержадміністрації, не має права суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради. Відповідно до підпункту 4 частини 1 статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" повноваження депутата Яріша припиняються достроково без ухвалення рішення відповідної ради у разі засвідченого офіційними документами призначення Яріша на посаду, зайняття якої, згідно з Конституцією України та законодавством несумісне з виконанням депутатських повноважень.

Національне агентство України з питань державної служби досі не надіслало до Черкаської обласної ради та Черкаської обласної виборчої комісії засвідчений офіційний документ про призначення депутата Черкаської обласної ради Анатолія Яріша головою Черкаської районної державної адміністрації з метою дострокового припинення ним депутатських повноважень у відповідності до вимог статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Сам Анатолій Яріш, на відміну від голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, також уникає добровільного складення мандату депутата Черкаської обласної ради або звільнення з несумісної посади голови РДА.

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" вкрай обурена нехтуванням законодавства представниками партії влади, названої ім'ям Президента України Петра Порошенка. Попри те, що згадані зміни у законодавстві про державну службу було підтримано у парламенті, зокрема й представниками "Блоку Петра Порошенка", депутат від цієї сили уникає виконання Закону й Конституції. Ми вимагаємо від політичної сили президента припинити беззаконня та повернути довіру громад до справедливості, що було однією з вимог Революції гідності. Звертаємось до Президента України, представників "Блоку Петра Порошенка "Солідарність"", голови Черкаської обласної державної адміністрації, голови Черкаської обласної ради з вимогою посприяти у дотриманні законодавства та допомогти скласти мандат депутата обласної ради Анатолію Ярішу або звільнити його з несумісної посади.

Зауважимо, що кожне голосування, у якому бере участь Анатолій Яріш відтепер може вважатися неповноважним та може бути оскарженим у суді, тому фракція націоналістів залишає за собою право не голосувати за питання порядку денного пленарних засідань сесій Черкаської обласної ради. У разі продовження колективного нехтування "Блоком Петра Порошенка" законодавства, фракція ВО "Свобода" вчинятиме усі необхідні дії для припинення правопорушень, дотримання законодавства і торжества українського права".

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"