ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
"Свобода" в Черкаській облраді: Медична реформа уряду ‒ це трагічний експеримент над українцями
"Свобода" в Черкаській облраді: Медична реформа уряду ‒ це трагічний експеримент над українцями

8 вересня 2017 року Черкаська обласна рада розглянула проєкт рішення авторства фракції ВО "Свобода" щодо неприпустимости проведення сумнівної антисоціяльної медичної реформи.

Як наголошують свободівці, проєкт медичної реформи свідчить, що Міністерство охорони здоров'я вперше законодавчо закріплює відмову від принципу загальнодоступної, здебільшого безоплатної медицини. Пропонується, по суті, узаконити побори з пацієнтів. При цьому гарантований державою пакет просто сміхотворний і в законі чітко не прописаний, тобто в подальшому може виявитися взагалі мінімальним. Не прописано, на яких засадах буде співфінансування споживача та держави, тобто більшість фінансування перейде на пацієнта.

"Сьогодні створені умови для фактичної приватизації медичних закладів, зокрема через можливість передачі державних коштів ФОПам з медичною ліцензією, які будуть орендувати державне та комунальне майно. Продовжено процес оптимізації, тобто скорочення мереж, адже лікарні у райцентрах та селах просто не виживуть на гроші від надання послуг своїм пацієнтам, бо в них пацієнтів недостатньо. В медицині не місце дикому ринку!

Цей проєкт дозволяє передавати державні гроші на медицину приватникам, що спричинить поступове вимирання державного сектору як такого, натомість побудувавши чергову схему на основі державного фінансування приватної медицини.

У результаті цієї реформи буде створено величезний корупційний орган по розподілу медичних коштів в ручному режимі, що є, по суті, централізацією замість децентралізації! Ця реформа мала б спочатку пройти випробувальний період через пілотний проєкт, бо в такому вигляді це експеримент над нацією.

Прихильники цієї реформи часто закидають опонентам, що пропонована модель системи охорони здоров'я є західною, а усі, хто проти неї ‒ ретрогради. Проте насправді в багатьох великих розвинутих західних країнах якраз є повністю або здебільшого безоплатна загальнодоступна медицина, фінансована державою напряму, або обов'язкове страхування з можливістю державного пільгового страхування для малозабезпечених, яке реально покриває потреби хворих. Серед прикладів системи охорони здоров'я у Великій Британії, Канаді, Франції, Скандинавії тощо. Нам же насправді насаджують квазіамериканську модель, з якої сміється весь західний світ і плачуть американці", ‒ йдеться у зверненні.

Націоналісти пропонують колегам-депутатам звернутися до Верховної Ради України та Міністерства охорони здоров'я України з проханням не ухвалювати цієї несистемної та сумнівної, антисоціяльної реформи охорони здоров'я, натомість розробити якісний новий проєкт реформи медицини, врахувавши у ньому такі пропозиції:

1. Гарантувати фінансування медицини державою або через окремий податок або через обов'язкове державне страхування, щоб медицина не була залежна кожного року від кожного нового б'юджету та уряду/парламенту. За рахунок цього забезпечити максимально широкий гарантований державою пакет послуг доступний для всіх верств населення.

2. Розібратися з корупцією в медицині, перейти від фінансування ліжок на фінансування послуг. Затвердити на державному рівні прозору методику обрахунку вартости медичної допомоги. Обирати керівників медичних закладів на конкурентних засадах із залученням лікарського самоврядування.

Проте цей проєкт рішення не набрав необхідної підтримки серед депутатів Черкаської обласної ради.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"