ВО "Свобода"

ENG

17 жовтня 2017
"Свобода" в Черкаській облраді вимагає скасувати антисоціяльне рішення щодо пільговиків
"Свобода" в Черкаській облраді вимагає скасувати антисоціяльне рішення щодо пільговиків

17 жовтня 2017 року фракція ВО "Свобода" в Черкаській облраді зареєструвала проєкт документа про скасування рішення, яке обмежує права пільговиків на безоплатний проїзд в автотранспорті. Націоналісти вважають дії обласної влади антисоціяльними та незаконними.

На попередньому пленарному засіданні сесії облрада силами провладної більшости ухвалила рішення про внесення змін до програми "Турбота", встановивши порядок виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян у міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність яких перевищує 50 км), зокрема учасників АТО. За цим порядком усі категорії пільговиків мусять оплатити повну вартість проїзду, а компенсацію отримають згодом в місці обліку в єдиному реєстрі пільговиків за "іменними квитками". Також обмежено кількість поїздок на рік.

Хоча рішення ще не набуло чинности, водії маршрутного транспорту вже поспішили вивісити оголошення. Це спричинило значний суспільний резонанс, адже це рішення є антисоціяльним та суперечить законодавству України. Зокрема, в статті 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" йдеться, що "нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим законом, є недійсними". Рішення облради порушує права ветеранів війни, закріпленні в пункті 7 ч. 1 статті 12 та пункті 7 частини 1 статті 13 згаданого закону.

Фракція ВО "Свобода" єдина не голосувала за це рішення і вимагає його скасування на сесії облради 20 жовтня 2017 року та зареєструвала відповідний проєкт. Також націоналісти пропонують провести громадське обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін та доопрацювати порядок перевезення пільгових категорій громадян.

"Цей випадок має стати для кожного представника громади уроком. Депутат не повинен сліпо підтримувати все, що пропонують органи виконавчої влади, а влада має чітко усвідомлювати наслідки ухвалення антинародних та незаконних рішень", ‒ переконаний голова фракції ВО "Свобода" в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"