ВО "Свобода"

ENG

20 жовтня 2017
Черкаська облрада скасувала рішення, що обмежує права пільговиків на безоплатний проїзд
Черкаська облрада скасувала рішення, що обмежує права пільговиків на безоплатний проїзд

20 жовтня 2017 року на сесійному засіданні Черкаської обласної ради депутати скасували рішення попередньої сесії про внесення змін до програми "Турбота", що встановлюють порядок виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян як таке, що не відповідає законодавству України.

Депутатський корпус облради схвалив проєкт рішення, ініційований фракцією ВО "Свобода" та підтриманий иншими фракціями, щодо скасування змін до програми "Турбота". Депутати визнали, що такі зміни є антисоціяльними та незаконними й обмежують права громадян на пільговий проїзд. Також було вирішено в найкоротший термін разом із представниками усіх зацікавлених сторін напрацювати реальний дієвий механізм пільгових перевезень, який влаштує усіх. Окремим рішенням обласна рада ухвалила звернення до вищих органів влади з вимогою розробити такий механізм на державному рівні, а також щодо передачі місцевим б'юджетам субвенції на виконання державних програм соціяльного захисту в частині компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

"Цей випадок має стати для кожного представника громад Черкащини уроком. Депутат не повинен сліпо підтримувати все, що пропонують органи виконавчої влади, а влада має дуже чітко усвідомлювати наслідки ухвалення антинародних та незаконних рішень.

Після скасування цих змін, що не лише не передбачають реального механізму компенсації проїзду пільговикам, а й суперечить законодавству України, ми маємо негайно розпочати широке обговорення реального механізму, за яким здійснюватиметься оплата послуг з перевезення. Ідеї щодо цього, я певен, є у всіх сторін: обласної влади, депутатів, перевізників та представників пільговиків. Фракція націоналістів також готова долучитися до цього процесу.

Окремо звертаємося до Кабміну та парламенту, аби вони не перекладали свої функції з реалізації соціяльного захисту, зокрема забезпечення пільг населенню, на місцеві громади. Бо яценюківський, а тепер гройсманівський Кабмін, гарно влаштувався: функцій на місця передав на повну, а джерел фінансування ‒ як кіт наплакав. Піти від відповідальности мародерам та імітаторам не вдасться!" ‒ прокоментував рішення голова фракції ВО "Свобода" в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"