ВО "Свобода"

ENG

20 жовтня 2017
Юрій Ботнар поставив обласному керівництву Нацполіції низку питань, що турбують черкасців
Юрій Ботнар поставив обласному керівництву Нацполіції низку питань, що турбують черкасців

20 жовтня 2017 року під час сесії Черкаської обласної ради члени фракції ВО "Свобода" поставили низку запитань щодо стану розслідування резонансних справ, аби черкасці почули відповіді на них від керівництва управління Національної поліції.

У ході розгляду питання про хід виконання "Програми забезпечення правопорядку, запобігання і протидії корупції в області на 2016‒2020 роки" Юрій Ботнар поцікавився станом розслідування справи про вбивство героя Небесної сотні Василя Сергієнка, що сталося у квітні 2014 року. Під вартою вже перебувають виконавці та організатор злочину, проте замовника поліція шукає, але чомусь в США. Націоналіст порадив правоохоронцям пошукати його ретельніше у Верховній Раді, адже громада недаремно все впевненіше згадує ім'я депутата-"регіонала" і вірного союзника БПП Геннадія Бобова.

Також депутат-свободівець поставив запитання стосовно розслідування фальсифікацій результатів виборів до обласної ради у 2015 році. Наразі оголошено підозри голові виборчої комісії "регіоналу" Миколі Свергунову та секретареві-порошенківцю Дмитру Жиляєву, які перебувають під домашнім арештом. Вже до кінця року матеріяли буде спрямовано до суду.

"Це свідчить про певний прогрес. Наразі ми маємо бути готові до контролю за справою в судах. Важливо також витягнути на білий світ кліщів-замовників, що всілися у крісла затишних кабінетів ОДА та їхніх партнерів "регіоналів", ‒ прокоментував подію Юрій Ботнар.

Черкасців турбує і хід слідства та причина відсутности підозрюваного у страшному ДТП в середмісті Черкас, у якому Валентина Артюх, "регіоналка", екс-проректор ЧНУ та колишня очільниця Умані, на смерть збила жінку та протаранила ще кілька автомобілів, покалічивши кількох громадян. За словами керівників ГУНП, досі, з липня 2017 року, тривають експертизи. Юрій Ботнар порадив поліцейським не зводити нанівець реформу правоохоронної системи та не знищувати останні паростки довіри громадян до закону й не зволікати з притягненням до відповідальности осіб, попри їхній матеріяльний чи соціяльний статус. Зі свого боку свободівці висловили готовність всіляко підтримувати таку діяльність поліції. До кінця жовтня одіозній вбивці мають оголосити підозру та провести судовий розгляд.

За дорученням черкасців, Юрій Ботнар також звернув увагу правоохоронців на розслідування побиття у Корсунь-Шевченківському учасників бойових дій Олександра Дем'яненка та Олександра Томіленка групою п'яних молодиків. Оскільки є причини підозрювати, що справу, яка триває з червня 2016 року, хочуть "злити", націоналісти попросили керівників поліції Черкащини приділити окрему увагу об'єктивному розслідуванню злочину.

"Баланс прав та обов'язків, свобод та відповідальности, неухильного виконання закону та плекання моральних цінностей, впевненість громадян у невідворотності справедливого покарання за правопорушення, загальної рівности перед законом ‒ ось запорука справді безпечного й прогресивного суспільства", ‒ переконаний голова фракції ВО "Свобода" в обласній раді Юрій Ботнар.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"