ВО "Свобода"

ENG

3 листопада 2017
Депутати Золотоніської міськради виступили проти української мови
Депутати Золотоніської міськради виступили проти української мови

3 листопада 2017 року під час пленарного засідання Золотоніської міськради депутати відмовились проголосувати за свободівський проєкт рішення "Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Золотоноші".

Лише дев'ятеро депутатів проголосували "за". Знайшлися і такі, які голосували "проти" цього рішення ‒ це депутати від президентської партії "БПП "Солідарність" у міській раді Наталія Сьомак, Ігор Нелін та Тетяна Орленко, а також позафракційний Володимир Мірошниченко, який став депутатом від ВО "Батьківщина".

Керівник фракції депутатів-свободівців Олексій Слюсар зазначив: "Проєкт рішення щодо повсюдного використання української мови в місті Золотоноші депутати розглядали останнім у переліку питань порядку денного. Депутати, що виступили проти рішення, мотивували свою позицію тим, що не на часі запроваджувати в місті Золотоноші повсюдне використання української мови, бо, на їх думку, це посварить україномовних мешканців міста з російськомовними, зокрема тими, які переселені з ОРДЛО. Позиція цих депутатів зводиться також до того, що слід вирішувати инші, важливіші справи міста".

Зауважмо, що необхідність підтримання цього рішення викликана тим, що у місті Золотоноші є місця, де вивіски та инші форми візуальної рекламної продукції використовуються іноземні мови, зокрема російська. Така сама ситуація й з інформацією для споживачів товарів та послуг у галузі громадського обслуговування громадян. Натомість використанню української мови перевага не надається.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"