ВО "Свобода"

ENG

11 листопада 2017
Черкаські свободівці взяли участь у відзначенні річниці "Карпатської Січі"
Черкаські свободівці взяли участь у відзначенні річниці "Карпатської Січі"

11 листопада 2017 року в Ужгороді відбулася низка заходів, присвячених 79-ій річниці створення Організації народної оборони "Карпатська Січ". Долучилися до святкувань і черкаські свободівці.

Націоналісти відвідали засідання круглого столу "Угорська окупація українських земель: міжнародна відповідальність та виклики сьогодення".

"Вояки "Карпатської Січі", будучи в дуже скрутному становищі, в 1939 році невеликими силами виступили проти чисельних угорських окупантів. Січовики стали на захист своєї, батьківської землі. Тоді вони не мали повноцінної держави та зброї. Січовики знали, що йдуть на вірну смерть. Сьогодні як ніколи ми повинні цінувати те, що маємо й незалежну державу, й армію та націю, що готова боронити свої кордони. Зараз нам випав шанс розірвати коло постійних зазіхань окупантів на Україну. Ми зобов'язані помстити смерть наших великих лицарів та вберегти ту землю, за яку вони пролили кров. І дуже важливо, щоби кожен українець, незалежно від території його проживання, усвідомив, що питання сепаратизму на Закарпатті, Галичині та на Волині стосується кожного з нас так само, як і війна з окупантами на Донбасі", ‒ висловив своє бачення проблеми голова Черкаської обласної "Свободи" Андрій Куча.

Після урочистостей свободівці пройшли маршем вулицями Ужгорода. Таким чином націоналісти нагадали мешканцям міста про героїчні вчинки їхніх предків і вшанували борців за волю України.

Біля угорського консульства активісти проголосили свої вимоги до представників сусідньої країни. Націоналісти закликали владу Будапешта не розпалювати ворожнечу угорців з українцями на Закарпатті та припинити розповсюджувати сепаратистські заклики. Особливо, у зв'язку з крайніми подіями, свободівці вимагали в угорців поважати українську мову та культуру.

Після цього націоналісти вклонилися президенту Карпатської України Августину Волошину біля його пам'ятника.

Свободівці не оминули увагою й осередок сепаратизму в Ужгороді ‒ російську церкву московського патріархату, очолювану протоєреєм Сидором. Націоналісти подарували сепаратистам привіт у вигляді запалених димових шашок та фаєрів. Зауважимо, що настоятель Сидор у 2014 році закликав Путіна "активно освоювати Закарпаття". Ще в 2012 році він був засуджений на умовний термін за сепаратизм (проголошення так званої "Русинської Держави"). Закарпатці обурені тим, що Сидор не відбуває термін в ув'язненні. Місцеві націоналісти впевнені, що лише суворе покарання за сепаратизм зможе приборкати кремлівську п'яту колону в Україні.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"