ВО "Свобода"

ENG

12 листопада 2017
У Береговому черкаські свободівці взяли участь у марші до річниці "Карпатської Січі"
У Береговому черкаські свободівці взяли участь у марші до річниці "Карпатської Січі"

12 листопада 2017 року в Береговому, що на Закарпатті, пройшов марш, присвячений 79-й річниці створення Організації народної оборони "Карпатська Січ". Черкаські свободівці долучилися до святкувань.

Розпочався захід біля меморіялу героям Небесної сотні та московсько-української війни. Націоналісти вшанували українських бійців, що полягли в боротьбі за волю України. П'ятеро берегівців, земляки бійців "Карпатської Січі", полягли в боротьбі з московським окупантом.

Від меморіялу марш рушив вулицями Берегова, прямуючи до консульства Угорщини. Там, біля представницва сусідньої держави, свободівці виголосили свої вимоги до угорської влади. Націоналісти закликали офіційний Будапешт не підбурювати угорців до сепаратистських дій в Україні. На Закарпатті мирно проживають українці та угорська, румунська й інші національні меншини. Місцеві патріоти вважають, що ворожнечу на Закарпатті, зокрема й у Береговому, нагнітають ставленики угорської держави.

Під консульством свободівці помітили розміщення незаконної інформаційної дошки ‒ інформація на ній була розміщена лише угорською мовою, натомість мала бути продубльована українською.

Юрій Ботнар, очільник служби молодіжної політики ВО "Свобода", виступив під консульством із закликом до Угорщини не втручатися в справи України: "Коли чужа держава намагається втручатися у внутрішню політику України, намагається різними шляхами в нашу Конституцію всунути свої, поки що лише мовні, інтереси ‒ це означає: вони оголошують нам культурну війну. А де є культурна війна, там незабаром з'явиться й збройна. Цей сценарій ми вже бачили на Донбасі. Окрім цього, Угорщина розпускає тут чутки, що Закарпаття увійде до її складу, це лише питання часу. Очевидно, що як москаль на Сході, так само поляки й угорці тут, на Заході, дуже помиляються. 1939 року угорці прийшли окупувати українську землю, а вже 1956 року були змушені терпіти окупацію совєцьких "іванушек", які туди заїхали на совєцьких танках. І немало горя натерпілися вони тоді. Чи тоді їм було зрозуміло, що це є наслідком їхньої загарбницької політики? Зараз видно, що ні, інакше б вони не намагалися знову до нас іти з культурною війною та загарбницькими амбіціями і бряцати своєю зброєю. Якщо вони хочуть помірятися зброєю, то хай почитають новини. В українців вистачить сили та набоїв на будь-якого окупанта, як би його не звали: "Вован", "Рамзан" чи "Іштван".

Прямуючи до завершальної точки маршу, націоналісти помітили на приміщенні Берегівської міськради прапор чужої держави ‒ Угорщини. Свободівці зняли його, адже розміщувати прапори чужих держав на владних установах України заборонено. Поліція спротиву не чинила, проте націоналісти закликали правоохоронців стежити за тим, щоб прапори Угорщини та инших держав не розміщували на офіційних установах у Береговому.

Завершили марш свободівці біля пам'ятника Тарасові Шевченку Молитвою українського націоналіста.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"