ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
На Черкащині націоналісти вшанували жертв Голодоморів
На Черкащині націоналісти вшанували жертв Голодоморів

25 листопада 2017 року свободівці в Черкасах, Каневі та Смілі долучилися до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яти за жертвами Голодоморів".

У Смілі націоналісти зібралися на центральній площі міста, де вшанували пам'ять українців, які стали жертвами Голодомору-геноциду, штучно створеного в Україні ворожим більшовицьким режимом.

Громада, вишикувавшись у колону, з прапорами та запаленими смолоскипами пройшла жалобним ходом центральними вулицями міста до пам'ятного знаку жертвам Голодоморів. Там відбулася молитва за безвинно вбитими та запалення свічок пам'яти.

У Каневі свободівці поклали квіти до меморіялу, присвяченого Голодоморам. Націоналісти спільно з містянами помолилися та запалили свічки під час загальнонаціональної хвилини мовчання.

У Черкасах на Соборній площі свободівці разом із громадою запалили лампадки та виклали з них хрест як знак пам'яти за жертвами Голодоморів. Після цього жалобним ходом учасники акції рушили до меморіялу, присвяченого українцям, жертвам комуністичного геноциду. Цей пам'ятник розташовано біля церкви Московського патріярхату. Свободівці зауважили, що в церкві традиційну для цього дня поминальну службу за померлими українцями не проводять. Голова Черкаської міської "Свободи" Ярослав Нищик справедливо зауважив, що московська церква не наважується відспівувати закатованих українців, бо знає, хто чинив геноцид і має понести за нього відповідальність.

"Ми добре знаємо, хто є організатором та виконавцем голодоморів і репресій українців − спочатку це було Московсько-ординське князівство, Російська імперія, потім Совєцький Союз. Сьогодні геноцид українців на Донбасі чинить виплодок "імперії зла" − Росія. Ординці, большевики, комуністи, путіністи − як би там вони себе не називали − завжди боялися українців як сильну націю, тому й намагалися нас знищити. Від часів Юрія Долгорукого та Андрія Боголюбського, Володимира Леніна, Лева Троцького та Йосипа Сталіна і до Володимира Путіна та його маріонеток-ополченців страх перед українцями нікуди не дівся. Тому Росія й досі боїться відкрити архіви та визнати голодомори ‒ страшну трагедію геноциду українського народу. Хто, якщо не ми, має пам'ятати про голодомори як страшний злочин Росії, розповідати про це світовій спільноті та покарати винуватців геноциду нашого народу", − наголосив Ярослав Нищик.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"