ВО "Свобода"

ENG

30 листопада 2017
У Каневі з ініціятиви свободівців підтримуватимуть державну мову
У Каневі з ініціятиви свободівців підтримуватимуть державну мову

30 листопада 2017 року на черговому пленарному засіданні Канівської міськради депутати одностайно підтримали запропонований фракцією ВО "Свобода" проєкт рішення про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики у місті Канів.

За прикладом рішення Київської міськради, депутати встановили, що у Каневі для всіх органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств єдиною мовою є державна. Також це рішення встановлює, що саме державною мовою мають виконуватися рекламні оголошення, публічні повідомлення, плакати, афіші, подаватися інформація для споживача тощо. За потреби україномовні оголошення можна буде додатково дублювати будь-якою иншою мовою.

Голова фракції "Свободи" у міськраді Юрій Гамалій повідомив, що попри відчутну українізацію міста за часи Незалежности, ці заходи є актуальними.

"У будь-якій европейській країні подібні рішення здивували би депутатів, адже там державні мови захищають найліпшим чином. Проте, на жаль, в Україні й досі толерується мова окупанта, тому цим рішенням ми підтримаємо державну мову" − підкреслив свободівець.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"