ВО "Свобода"

ENG

22 січня
У Черкасах націоналісти утворили "Ланцюг єднання"
У Черкасах націоналісти утворили "Ланцюг єднання"

22 січня 2018 року черкаські свободівці, "сокільці" та студсвободівці разом із мільйонами инших українців у різних куточках нашої держави утворили символічний живий ланцюг на честь проголошення злуки ЗУНР та УНР. Долучилися до акції й представники черкаського осередку ВМГО "Національний Альянс".

Приєдналися до "Ланцюга єднання" й депутати Черкаських обласної та міської рад від ВО "Свобода": Юрій Ботнар, Оксана Ковбоша, Ярослав Нищик, Андрій Куча, Антон Ведула, Іван Косенко та Максим Шило.

Під час виступу на заході Антон Ведула зауважив, що дуже символічно утворювати "Ланцюг єднання" на Соборній площі. Націоналіст зауважив, що проголошення об'єднання ЗУНР та УНР в одну державу поєднало роздроблену націю в одну вкраїнську родину.

"Сьогодні ми святкуємо дві важливі події в житті нашої держави: 100-річчя проголошення незалежности УНР та 99-річчя проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР. Тоді на руїнах Австроугорської та Російської імперій українська нація проголосила право на свою державу. Звісно, всі ми знаємо й про солодкі перемоги тих часів, але пам'ятаємо й про гіркі поразки ‒ окупацію України Росією та створення на території України окупаційної совєцької адміністрації. Ми маємо усвідомити, що цього року святкуватимемо не 27 річницю, а 100-річчя незалежности Соборної України. Маємо дорожити своєю державністю, яку наші пращури виборювали своєю кров'ю", ‒ наголосив Антон Ведула.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"