ВО "Свобода"

ENG

21 січня
У Каневі свободівці вшанували пам'ять Олекси Гірника
У Каневі свободівці вшанували пам'ять Олекси Гірника

21 січня 2018 року канівські свободівці традиційно долучилися до заходів ушанування героїчного чину славного сина України, націоналіста з Калуша Олекси Гірника.

Цього дня 40 років тому Олекса Гірник вчинив акт самоспалення як протест проти русифікації України, яка на той момент уже могла б відсвяткувати 60-річчя проголошення незалежности Української Народної Республіки.

Канівські свободівці провели мітинг-реквієм та поклали квіти до пам'ятного знаку на місці спалення Олекси Гірника на Чернечій горі. У музеї Тараса Шевченка свободівці оглянули експозицію, присвячену подіям 100-річної давнини й героїчному чину Олекси Гірника та сучасним подіям на фронтах російсько-української війни. Також учасники заходу переглянули документальний фільм про Олексу Гірника.

Під час виступу на мітингу-реквіємі голова свободівської фракції у Канівській міській раді Юрій Гамалій наголосив на тому, що героїчний чин націоналіста Олекси Гірника не був даремний.

"З чину Олекси Гірника постали тисячі новітніх героїв, які нині на фронтах російсько-української війни віддають своє життя за Україну, за український народ, як це зробив три роки тому у донецькому аеропорту свободівець Анатолій Чупилка, а отже нація, яка має таких героїв, буде вічна", ‒ наголосив Юрій Гамалій.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"