ВО "Свобода"

ENG

22 січня
Кам'янські свободівці в День соборности України провели святкові заходи
Кам'янські свободівці в День соборности України провели святкові заходи

22 січня 2018 року в Кам'янці свободівці організували святкові заходи на честь 99-річчя проголошення Акту злуки між УНР та ЗУНР та 100-річчя прийняття Центральною Радою IV Універсалу, яким було оголошено Незалежність України.

Урочистості розпочали меморіяльним мітингом на площі біля міського стадіону "Авангард". Перед кам'янчанами виступив свободівець історик Олександр Мушта. Націоналіст розповів про витоки української соборности, охарактеризував головні постаті, завдяки яким здійснилось об'єднання наших земель, розповів про загальні моменти Української революції 1917‒1921 років.

"Приємно говорити, що наші холодноярські терени прямо причетні до цієї знаменної події ‒ об'єднання України. Саме уродженець Черкащини зі села Жаботин Кам'янського району Хведір Швець зачитав на Соборній площі у Києві Акт злуки. На жаль, міська влада в минулому році відмовилась від перейменування кам'янської вулиці іменем Хведора Швеця. Це яскраво підтверджує її антинаціональний характер, попри огульний показовий патріотизм назовні", ‒ зазначив Олександр Мушта.

На завершення святкового заходу свободівці долучилися до всеукраїнської раптівки "Ланцюг єднання". Облаштувавшись вздовж мосту через річку Тясмин та взявшись за руки, люди з національними стягами вигукували гасло: "Одна єдина соборна Україна". Організатори повідомили, що таким чином відтворюють легендарну акцію 1990 року, в якій тоді взяли участь кількасот тисяч українців з різних куточків нашої держави.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"