ВО "Свобода"

ENG

29 січня
У Черкасах націоналісти вшанували чин героїв Крут
У Черкасах націоналісти вшанували чин героїв Крут

29 січня 2018 року в Черкасах пройшов смолоскипний марш пам'яті героїв Крут. Кількасот черкасців долучилися до патріотичного заходу.

Наддніпрянські націоналісти вшанували пам'ять "крутянців", які 100 років тому стали на захист державности України. Організаторами вшанувань виступили черкаські осередки ВО "Свобода", ВГО "Сокіл", "Студентської Свободи", ВОУ "Яворина" та "Легіону Свободи". На марш до Черкас завітали також свободівці зі Сміли, Золотоноші та Чорнобаю. Долучилися до заходів активісти "Національного Альянсу" та представники Центру національно-патріотичного виховання Черкащини.

Смолоскипний марш стартував від пам'ятника Богдану Хмельницькому й завершився біля меморіялу Борцям за волю України.

Перед учасниками виступив заступник голови Черкаської обласної "Свободи" з питань молодіжної політики Віталій Козир. Він наголосив: "100 років тому в цей день "крутянці" здобували для нас незалежність. Завдяки молодим українським хлопцям-студентам, які протистояли східному ворогові, український уряд встиг заручитися міжнародним підтримкою УНР. Маємо вшанувати пам'ять тих героїв не лише зібраннями, а й діями. Адже в історії України є яскраві приклади того, що через поширення наших думок, ідей запалюються маси людей, як це було під час Революції гідности, що пробудила мільйони патріотів. Якщо ми проллємо світло на великі подвиги українського народу та поширимо звістки про них серед сотень своїх друзів та рідних, тоді зможемо здобути українську Україну й побороти внутрішнього та зовнішнього окупанта. Колись ми вміли добре це робити ‒ 100 років тому на заводі "Арсенал" війська УНР провели блискучу антитерористичну операцію: без сантиментів та "мінських угод" знешкодили російського ворога".

Участь у марші також узяли депутати Черкаських обласної та міської рад. Антон Ведула під час завершального мітингу виступив перед громадою: "Від бою під Крутами пройшло рівно століття, дистанція, з якої нащадки можуть правильно оцінити події. Чи могли уявити собі большевики, рушивши багатотисячною ордою на Україну в січні 1918 рок проти нашвидкоруч організованого українського війська, що за сто років Україна буде незалежною? Що за сто років в Україні буде проведено декомунізацію, а вулицями лунатимуть українські гасла? Здолавши студентів, їм не вдалось здолати ідею, а отже і боротьба протягом усього ХХ століття не була даремною, а тим більше ‒ продовження боротьби в наш час".

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"