ВО "Свобода"

ENG

13 лютого
Черкаський виконком не підтримав підвищення ціни на проїзд у маршрутках
Черкаський виконком не підтримав підвищення ціни на проїзд у маршрутках

13 лютого 2018 року свободівці під час засідання міськвиконкому виступили категорично проти необґрунтованого підвищення ціни на проїзд у черкаських маршрутках.

Секретар міської ради свободівець Ярослав Нищик звернув увагу на те, що перевізники приховують від громади реальні цифри пасажиропотоку, заробітних плат працівників, порушують умови договорів тощо.

"Цифри пасажиропотоку, які нам в регуляторному акті надали перевізники, не відповідають дійсності. Це вже неодноразово перевіряли як представники громади, так і працівники МВК. Також викликають сумніви цифри заробітних плат працівників фірм-перевізників: вони не досягають навіть рівня мінімальних зарплат по Україні. А чи не свідчить це про факт оплати праці "в конверті"? Більшість перевізників не виконує умов договорів: не встановлюють gps-трекери, порушують графіки руху маршрутних таксі, водії перевищують швидкість у гонитві за пасажирами, зневажливо до них ставляться. І це лише поверховий аналіз", − зазначив свободівець у ході обговорення.

Перевізники під час засідання виконкому наголошували на тому, що обґрунтовували тарифи, лише спираючись на курс долара та вартість пального, проте не готові були обіцяти у разі підвищення ціни на проїзд покращення якості послуг. Більше того, вони натякнули, що в разі невиконання їхніх вимог можуть не вийти на роботу.

"Закликаю перевізників не шантажувати виконком і не ставити ультиматуми. Пригадую, що кілька років тому, як і сьогодні, перевізники запевняли, що для надання якісних послуг виконком має підвищити вартість проїзду до 4 гривень. Проте рівень сервісу з того часу лише погіршився. Свідченням цьому є низка аварій за участи маршруток, травмування пасажирів через недбалість водіїв, хамське ставлення кондукторів, відсутність реальних звітів про кількість пасажирів, пільговиків, розкладу руху по маршрутах", − заявив заступник міського голови свободівець Юрій Ботнар.

Виконком шляхом голосування вирішив наразі не підіймати ціну на проїзд у черкаських маршрутках до 5 гривень. Проте члени виконкому вирішили підтримати проєкт рішення про організацію проведення конкурсу з перевезення пасажирів на місцевих автобусних маршрутах. До слова, з ініціятиви Юрія Ботнара до складу конкурсного комітету для визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів додали Віктора Євпака (бізнесмен, громадський активіст, творець проєкту Mapa Magic).

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"