ВО "Свобода"

ENG

6 березня
Черкаська облрада не підтримала звернення щодо покарання замовника вбивства героя Небесної cотні
Черкаська облрада не підтримала звернення щодо покарання замовника вбивства героя Небесної cотні

6 березня 2018 року на черговій сесії Черкаської обласної ради депутат-свободівець Юрій Ботнар закликав колег підтримати звернення до Верховної Ради України та Генеральної прокуратури України щодо зняття недоторканности з нардепа Геннадія Бобова.

Свободівець пояснив, що завдяки журналістським розслідуванням були встановлені та затримані безпосередні виконавці та організатори вбивства Василя Сергієнка. За даними слідства, всі затримані мають стосунок до компаній, що належать народному депутату Геннадію Бобову, або ж безпосередньо працювали на нардепа. Зокрема, підозрюваний в організації вбивства Мельник у квітні 2014-го був керівником служби його охорони.

"Як відомо, зумивне вбивство має мотив. Василь Сергієнко під час Революції гідности активно боровся проти місцевого нардепа-"регіонала" Геннадія Бобова. Публічно закликав позбавити його звання Героя України, проводив власне розслідування зловживань і корупції місцевого цукрового магната. Зрештою, був лідером місцевого Майдану, а тому міг стати потенційним конкурентом на виборах до Верховної Ради України. За даними журналістських розслідувань, мотиву вбити Василя Сергієнка не могли мати затримані підозрювані в організації злочину та самому вбивстві, оскільки вони ніколи не зустрічалися й не були знайомі. Єдине, що об'єднувало ймовірних вбивць і Василя Сергієнка ‒ Геннадій Бобов" ‒ пояснив Юрій Ботнар.

Свободівці з Черкас та Корсуня-Шевченківського регулярно відвідують судові засідання у справі вбивства Василя Сергієнка.

Юрій Ботнар закликав депутатів сприяти завершенню справи Сергієнка та змусити прокуратуру притягти до відповідальности не лише виконавців та організатора, але й замовника злочину.

"Колеги, звертаю вашу увагу, що зібрані численні докази вже дозволяють слідству назвати ім'я замовника. Потрібна лише політична воля, щоб це зробити", ‒ наголосив Юрій Ботнар.

Свободівці вимагали щоби генпрокурор направив до Верховної Ради подання про зняття депутатської недоторканности та надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальности, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата Геннадія Бобова.

Проте, на жаль, депутатський корпус не підтримав звернення. В той час стало відомо про затримання в США ще одного підозрюваного в убивстві Василя Сергієнка Андрія Іносова. За даними журналістських розслідувань, він також мав контакт із Геннадієм Бобовим та користувався його корпоративною машиною.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"