ВО "Свобода"

ENG

6 березня
Офіційно: на Черкащині холодноярський прапор майорітиме у святкові дні
Офіційно: на Черкащині холодноярський прапор майорітиме у святкові дні

6 березня 2018 року депутати Черкаської облради частково підтримали проєкт рішення фракції ВО "Свобода" щодо використання червоно-чорного та холодноярського прапорів у дні святкових історичних подій.

Свободівці пропонували вивішувати біля адміністративного будинку Черкаської обласної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, революційний прапор ОУН та прапор Холодноярської республіки у дати, пов'язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті героїв. Також у проєкті рішення рекомендували керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власности, громадських об'єднань Черкащини також вивішувати червоно-чорний та холодноярський прапори на будівлях.

"Відтепер щороку протягом останнього тижня квітня ми підніматимемо чорно-білий прапор героїв наших національно-визвольних змагань початку ХХ століття. Стяг, який черкасці на фронті часто мають за бойове знамено, буде на щоглах в одому ряду з державним прапором. А гасло холодноярців "Воля України або смерть!", що повернулося до українців і стало гаслом священної московсько-української війни, нагадуватиме краянам про цінності, що гуртують націю у складні часи", ‒ сказав депутат-свободівець Юрій Ботнар.

Водночас, більшість депутатів не підтримала аналогічне рішення про підняття червоно-чорного прапора ‒ прапора країни, охопленої боротьбою, прапора з яким українці скидали режим Януковича та під яким нині боронять Україну від московських окупантів. Під час обговорення цього питання депутат від БПП Костянтин Омаргалієв виступив проти використання у святкові дні червоно-чорного прапора.

"Прикро, що стяг, який символізує червону кров, пролиту за чорну українську землю, який є продовженням традиційних козацьких знамен, не знаходить гідного пошанування у представників президентської партії та инших "ватних" політпроєктів", ‒ наголосив свободівець.

Прес-служба ВО "Свобода"