ВО "Свобода"

ENG

6 березня
У Корсуні-Шевченківському з ініціятиви "Свободи" підтримуватимуть державну мову
У Корсуні-Шевченківському з ініціятиви "Свободи" підтримуватимуть державну мову

6 березня 2018 року на черговій сесії Корсунь-Шевченківської міської ради депутати підтримали рішення "Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Корсуні-Шевченківському, селах Гарбузині та Саморідні". Ініціювали пропозицію обранці з фракції ВО "Свобода".

Відповідно до рішення в Корсуні-Шевченківському, селах Гарбузині та Саморідні мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власности, мовою офіційних оголошень і повідомлень встановлюється державна мова.

Усі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які инші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконуються державною мовою.

У всіх галузях громадського обслуговування, при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою, на прохання споживача, суб'єкт господарювання може використовувати будь-яку иншу іноземну мову, для повного донесення інформації про товари та послуги та для належного обслуговування споживачів.

"Українська мова ‒ фундамент існування української нації та держави. Тому зараз питання державної мови вкрай важливе для національної безпеки України. Захищати потрібно не лише політичні кордони держави, а й культурні. Дякуємо депутатському корпусу за підтримку та розуміння серйозности проблеми", ‒ заявив ініціятор рішення депутат-свободівець Анатолій Романюк.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"