ВО "Свобода"

ENG

12 квітня
Свободівці запровадили в школах пілотний проєкт харчування "Страва на вибір"
Свободівці запровадили в школах пілотний проєкт харчування "Страва на вибір"

12 квітня 2018 року куратор освітньої галузі Черкас Ігор Коломоєць відвідав ЗОШ №21 імені Юрія Іллєнка. Свободівець вирішив поцікавитися, чи задоволені учні та вчителі нововведенням.

Ігор Коломоєць запровадив проєкт "Страва на вибір" у співпраці з директором департаменту освіти та гуманітарної політики свободівцем Сергієм Вороновим. До кінця поточного навчального року харчування на вибір буде функціонувати в чотирьох місцевих школах за номерами: 7, 21, 25 та 30.

Завдяки системі "Страва на вибір" діти мають можливість обрати з меню ту їжу, яка їм найбільше смакуватиме. До прикладу, сьогодні в 21-й школі в обід при виборі другої страви учні мали можливість взяти гречану кашу або макарони, м'ясну або печінкову котлету, запіканку або оладки, венігрет або салат із капусти.

"Харчування ‒ це запорука здоров'я молодого покоління. Ми хочемо, щоб наші школи були другим домом для учнів. Тому піклуємося про їхній комфорт. Поспілкувавшись із батьками учнів та дирекціями шкіл, ми дійшли згоди та вирішили запровадити можливість вибору страв для дітей. Таким чином учні будуть їсти те, що їм подобається. Місто, своєю чергою, буде ефективніше використовувати кошти, які спрямовані на харчування. Уже зараз видно, що при новій системі "Страва на вибір" у їдальнях залишається значно менше відходів. А діти ‒ ситі та задоволені", ‒ розповів Ігор Коломоєць.

Свободівець додав, що після завершення навчального року планує провести аналіз цієї системи та вирішити, чи варто впроваджувати її в инших школах.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"