ВО "Свобода"

ENG

14 квітня
"Без пана та холопа": в Умані відбувся Марш Коліївщини
"Без пана та холопа": в Умані відбувся Марш Коліївщини

14 квітня 2018 року в Умані вже увосьме відбувся Марш Коліївщини. Під антиолігархічними гаслами націоналісти ВО "Свобода", ВГО "Сокіл" та "Національного корпусу" відзначили 250-ту річницю боротьби українців проти соціяльного та національного гніту.

Метою заходу було нагадати українцям про зв'язок минулої й сучасної історії українського народу та надихнути прикладом Коліївщини на рішучу боротьбу за соціяльну та національну справедливість, а також ушанувати українських героїв, зокрема Івана Гонту й Максима Залізняка, яких за різної влади намагалися представити як бандитів та негідників.

Послідовники гайдамаків з усієї Черкащини під барабанний бій пронесли вогонь смолоскипів уманськими вулицями від монумента Тараса Шевченка до місця сили місцевих націоналістів ‒ монумента Гонти й Залізняка. Гасла маршу відображали його спрямованість на боротьбу проти новітніх панів-олігархів та соціяльної несправделивости: "Україна без холопів! Україна без панів!", "Геть олігархів ‒ свободу народу!", "Коліївщина!", "Гонта прийде ‒ порядок наведе!", "Залізняк і Гонта ‒ герої України!", "Пам'ятай чужинець ‒ тут господар українець!" та инші.

Завершився марш біля монумента, спорудженого на честь ватажків Коліївщини. На цьому місці відбулося традиційне віче, де кожен учасник міг звернутися до побратимів та висловити думки щодо подальшої боротьби. Зокрема, голова Смілянської міської організації ВО "Свобода" Володимир Салов закликав бути послідовними нащадками гайдамаків та впроваджувати їхні ідеї в життя.

Також виступив лідер ВО "Свобода" на Черкащині, депутат Черкаської облради Юрій Ботнар, який сім років тому разом із побратимами з Уманської "Свободи" започаткував цей марш. Він наголосив, що Україна часів Коліївщини 1768 року та Україна 2018 року мають спільних зовнішніх та внутрішніх ворогів і закликав до національно-визвольної боротьби, спрямованої проти обох, ким би вони не прикидалися, у який прапор не загорталися, яку маску б не надівали.

"Здолавши внутрішнього ворога, ми станемо недосяжні для ворога ззовні. Хто ж наш внутрішній ворог? Олігархія! Проти тодішніх олігархів на смерть повстали гайдамаки. І сьогодні ми також хочемо знищити олігархію. Бо вона прагне привласнювати, виснажувати й розпродавати національне багатство, ми ж, соціяльні націоналісти, прагнемо забезпечити добробут народу через вільну працю та творчу ініціятиву.

Олігархія хоче зосередити весь капітал в руках кількох найбагатших сімей. Націоналісти, новітні гайдамаки, прагнуть повернути промисловість і землю у власність народу. Олігархи хочуть самі визначати, як і на кого працюватиме економіка. Ми ж прагнемо повернути право на розподіл прибутку національній спільноті. Олігархія висотує останні соки з народу, поставивши всю нашу націю на межу існування. Ми ж, новітні гайдамаки, маємо розпалити новий огонь та вдихнути нове життя, забезпечити славу, багатство і розвиток українського народу!

Маємо освятити на добру справу нової Коліївщини свої ножі. І нехай тими ножами стануть реальні антиолігархічні законопроєкти, рішення наших місцевих рад, агітаційні листівки. Нехай свяченим ножем стане кожне слово правди. Правди, що захищена силою", ‒ закликав Юрій Ботнар.

Мешканці Умані вітали колону націоналістів. Завершився захід спільним виконанням Державного славня.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"