ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Громада Черкас виступила проти виборів за законами Януковича
Громада Черкас виступила проти виборів за законами Януковича

15 травня 2018 року в Черкасах на Соборній площі представники різних громадських організацій та політичних партій вимагали від влади змінити виборче законодавство. Свободівці долучилися до акції та закликали підтримати виборчі законопроєкти націоналістів щодо скасування "мажоритарки" та запровадження відкритих списків.

Виступаючи на заході, голова Черкаської обласної "Свободи" Юрій Ботнар наголосив, що зміна виборчої системи ‒ це програмова засада партії та вимога Революції гідности. Націоналісти однозначно підтримують зміни до виборчого законодавства й запровадження пропорційної системи з відкритими списками.

Свободівець зауважив, що ще в парламенті 7-го скликання (2012-2014 років) народні депутати від "Свободи" зареєстрували проєкт закону про вибори народних депутатів (№ 4906-2 від 03.06.2014) та проєкт Виборчого кодексу (№ 4010а від 04.06.2014), в яких була унормована пропорційна виборча система за відкритими списками.

"У 8-му скликанні нардепи-свободівці подали свої поправки до проголосованого у першому читанні законопроєкту. Ми виклали свій системний погляд на те, якою саме має бути пропорційна виборча система з відкритими списками. Вона має зміцнити відповідальність політичних сил, укріпити партійну систему. Адже політична оболонка олігархічної системи тримається саме на мажоритарці. Для подолання олігархів ми маємо дати можливість громадянам обирати політичні програми, а не гречку!" ‒ додав свободівець.

На завершення пікетування очільники партійних осередків підписали листа, в якому звернулися до обласної та міської ради із закликом до парламенту підтримати зміни до виборчого законодавства.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"