ВО "Свобода"

ENG

12 червня
Черкаські депутати підтримали законопроект про правонаступництво України щодо УНР
Черкаські депутати підтримали законопроект про правонаступництво України щодо УНР

12 червня 2018 року на сесії Черкаської міськради обранці звернулися до Верховної Ради України з проханням ухвалити свободівський законопроект №7521 від 22 січня 2018 року "Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки".

Окрім цього, законопроектом планують закріпити статус СССР як держави-окупанта.

У зверненні, зокрема, йдеться про тяглість традиції української державності та про удар по українській нації з боку совєцьких окупантів.

"Ураховуючи безперервність української державно-правової традиції, яка була започаткована за часів Русі та продовжена у Галицько-Волинському князівстві, Великому князівстві Литовському і Руському, Війську Запорозькому, Гетьманщині, Українській Народній Республіці, Карпатській Україні, задекларована в Акті від 30 червня 1941 року, на підставі того, що 22 січня 1918 року Центральна Рада IV Універсалом проголосила самостійну, незалежну, вільну, суверенну державу ‒ Українську Народну Республіку (УНР), відновивши національну державність Української нації, закріплюючи невід'ємність території Криму від Української Народної Республіки та незаконність окупації Криму військами РСФСР, керуючись тим, що Держава Україна успадкувала право на державний суверенітет від Української Народної Республіки, що підтверджено Грамотою Державного Центру Української Народної Республіки в екзилі від 22 серпня 1992 року, враховуючи збройну агресію Російської Федерації проти України, а також вчинену Російською Федерацією анексію Криму та окупацію частини території України, ми, депутати Черкаської міської ради, діючи від імені та в інтересах громадян України ‒ територіальної громади міста Черкаси, просимо профільний комітет ВРУ дати позитивний висновок на законопроект 7521 від 22.01.2018 та Верховну Раду України прийняти цей Закон", ‒ наголошується у зверненні.

"Ми не забуваємо також про злочини комуністичного режиму совєтів. Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Української нації, вчинений СССР як державою-окупантом. Ми враховуємо інші численні злочинні дії тоталітарного режиму СССР проти української нації, спрямовані на руйнування її вікових традицій, духовної культури і етнічної самобутності. Цих злочинів цілком достатньо, щоб визнати СССР, та її правонаступницю - Росію, країною окупантом і агресором", ‒ додав депутат-свободівець Іван Косенко.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"