ВО "Свобода"

ENG

11 липня
Перевізники в Черкасах знову шантажують містян
Перевізники в Черкасах знову шантажують містян

11 липня 2018 року в приміщенні Черкаської міськради відбувалася тристороння нарада між представниками влади, пільговиками та перевізниками. На порядку денному стояло резонансне питання, адже маршрутники погрожують припинити безкоштовні перевезення пільгових категорій містян.

У черкаських автобусах днями з'явилося оголошення про те, що з 14 липня 2018 року перевізники відмовляються возити 16 категорій пільговиків. Це обурило громаду. Черкасці наполягають на тому, що намір перевізників є незаконним.

Представники соціяльно незахищених категорій населення ‒ дітей, людей з інвалідністю, ветеранів московсько-української війни, ветеранів праці та инших категорій звернулися до влади із закликом обговорити ситуацію. Секретар Черкаської міської ради свободівець Ярослав Нищик провів тристоронню нараду з перевізниками та пільговиками, де мали змогу виступити всі зацікавлені у вирішенні проблеми. Втім, представники перевізників залишили залу після початку наради, чим засвідчили своє небажання вести діялог.

"Влада перебуває у партнерстві з пільговими категоріями громадян і з громадськими організаціями, які захищають їхні інтереси. Перевізники повинні відмовитися від політики шантажу влади. Якщо вони відмовляться перевозити безкоштовно пільгові категорії громадян, учасники бойових дій та міська влада готові до акцій прямої дії для забезпечення пільговими перевезеннями цих категорій громадян, що передбачено законодавством. Тому шантаж з боку перевізників не пройде" ‒ заявив свободівець-секретар міськради.

Він підкреслив: влада готова повернутися до діялогу з перевізниками після того, як ті виконають усі рекомендації щодо покращення сервісу в маршрутному транспорті та наведуть лад зі своїми працівниками.

Окремо Ярослав Нищик прокоментував постанову Кабміну про компенсацію пільгових перевезень з міського б'юджету: "Кошти для монетизації ми маємо брати із загального фонду б'юджету. Постраждає заробітна плата вчителів, медиків, відпочинок дітей у таборах, харчування у садочках і школах, різноманітні програми забезпечення ліками і так далі. Ухвалення рішення про монетизацію завдасть удару по найвразливіших категоріях населення".

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"