ВО "Свобода"

ENG

30 липня
Черкащина підтримала звернення щодо єдиної помісної церкви в Україні
Черкащина підтримала звернення щодо єдиної помісної церкви в Україні

На виконання "Програми захисту українців" Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на сесії Черкаської обласної ради депутати-націоналісти підтримали звернення до Вселенського патріярха Варфоломія щодо надання автокефалії православній церкві в Україні.

У зверненні до Вселенського патріярха йдеться про необхідність визнання акта 1686 року нечинним, оскільки його було укладено з порушенням священних канонів церкви, та проведення під своєю егідою всеукраїнського об‘єднавчого собору, щоби подолати розрізненість і вирішити суперечливі питання українського православ'я.

"Черкащина є одним з осередків української і християнської культури та традицій, і ми не можемо стояти осторонь ініціятиви українського народу щодо створення єдиної української помісної церкви з центром у Києві. Тому заради миру, блага православної церкви в Україні та цілісности українського народу від імени всіх громад Черкащини ми попросимо видати томос про автокефалію православної церкви в Україні, на основі якого вона зможе посісти належне місце в родині помісних православних церков", ‒ прокоментував депутат обласної ради свободівець Юрій Ботнар.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"