ВО "Свобода"

ENG

4 серпня
В Яблуневі маріонетки олігархів зірвали розгляд на сесії питання об'єднання села з Каневом
В Яблуневі маріонетки олігархів зірвали розгляд на сесії питання об'єднання села з Каневом

4 серпня 2018 року в селі Яблунів, що на Канівщині, поплічники кума Порошенка агробарона Косюка зірвали сесію, яка мала вирішити питання об'єднання громад. Свободівці вважають, що лобісти Косюка активізувалися, бо в цьому селі розташовані його курники: об'єднання села з містом завадить олігарху продовжувати безперешкодно збагачуватися за рахунок здоров'я громадян, оскільки впливати на сільських депутатів набагато легше, ніж на депутатський корпус цілого міста.

Останні три роки на Канівщині тривають перипетії навколо об'єднання населених пунктів в одну громаду. Сесія сільської ради мала поставити крапку в цьому питанні, але пропрезидентські сили не дали її провести. Зокрема, голова райдержадміністрації Дмитро Шелест, голова райради Олег Лактіонов, депутат райради, голова фракції "Черкащани" Микола Фесенко (головний лобіст курників у районі) та керівник агрофірми "Заповіт Шевченка" Володимир Братаніч не дали депутатам перейти до розгляду порядку денного, здійнявши галас.

"Ця ситуація вкотре показує, що не Порошенко керує Косюком, а агробарон ‒ ним. Особи, які зірвали сесію, діють на дестабілізацію ситуації в районі, ставлячи свої власні інтереси вище за законодавство та за думку громадян. Це неприпустиме нахабство!" ‒ коментує депутат Канівської міськради від ВО "Свобода" Юрій Гамалій.

Міський голова Канева та сільський голова Яблунева планують звернутися до Президента України з вимогою забезпечити виконання закону про децентралізацію, ініційованого самим главою держави.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"