ВО "Свобода"

ENG

3 серпня
На Канівщині олігархи перешкоджають об'єднанню громади
На Канівщині олігархи перешкоджають об'єднанню громади

3 серпня 2018 року в кабінеті канівського міського голови відбулася спільна прес-конференція керівництва міста Канева та села Яблунева, на якій обговорювали питання приєднання села до територіяльної громади міста. Представників олігархів також запросили на прес-конференцію, проте вони так і не з'явилися.

Уже три роки тривають перипетії навколо об'єднання населених пунктів, спричинені тиском "Урожаю" та "Нашої ряби". Як зазначає в.о. керівника справами Канівської міськради Володимир Святелик, влада району, зокрема Дмитро Шелест, активно протидіє утворенню громади та, виконуючи замовлення олігархів, створюють цілу мережу дрібних, економічно неспроможних територіяльних громад села. Ними значно легше маніпулювати й отримувати надприбутки, руйнуючі родючі ґрунти технічними агрокультурами. Фактично представники Президента в районі не виконують, а саботують закон та ігнорують думку місцевих жителів.

Сільський голова Яблунева Віктор Огородніков зазначив, що олігархи чинять значний тиск на сільських депутатів.

"Подібна політика, направлена на знищення майбутнього держави, не може відбуватися без відома президентської вертикалі влади. Це ще одне підтвердження правління олігархів у нашій державі. У Канівському районі та у Черкаській області це "курячий олігарх" Косюк, а в Україні загалом ‒ олігархічний президент Порошенко. Що швидше українці скинуть з себе олігархічні пута ‒ то більше у них шансів на достойне життя, на встановлення української влади, а отже і на розвиток Української держави", ‒ зазначив депутат Канівської міськради від "Свободи" Юрій Гамалій.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"